Džeko için Premier Lig uzak ama imkansız değil

Ada basınında ismi Chelsea ile anılmaya başlayan Bosnalı yıldız Džeko, Premier Lig ihtimali için “Sanırım çok geç.” ifadelerini kullanırken açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi.

“Neler olacağını göreceğiz.” diyen Džeko için ara transfer dönemi enteresan gelişmelere gebe gözüküyor.

Futbol hayatını Roma’da devam ettiren ve İtalya’da bulunmaktan memnun olduğunu belirten Džeko; “İngiltere’de dört buçuk yıl çok güzel zaman geçirdim. Oynadığım her dakikadan büyük keyif aldım. Premier Lig’i ve İngiltere’yi çok seviyorum. Neler olacak göreceğiz. Şu an için Roma’da mutluyum.” şeklinde konuştu.

Premier Lig için artık çok geç kalmış olabileceğini söyleyen Bosnalı’nın açıklamaları, düşük bir ihtimal verse de gönlünde “Ada Futbolu”na dönmenin yattığı şeklinde yorumlandı.

32 yaşındaki futbolcu, Manchester City’de forma giydiği dönemde 189 karşılaşmada forma bulmuş, takımı adına 72 gole imza atmıştı. 2012 ve 2014 yıllarında Premier Lig şampiyonluğu da yaşayan isim 2015 yazında Roma’ya transfer olmuştu.

Bosna Hersek’in, Kuzey İrlanda’ya karşı oynayacağı mücadele hakkında da konuşan Edin; “İrlanda’daki gibi zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor ama burada biraz daha iyi oynayıp aynı sonucu elde edeceğimizi düşünüyorum.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı. Dzeko’nun Giroud ile benzer özelliklere sahip olması taraftarların aklında soru işaretleri oluşturdu. Sarri’nin İtalya’dan tanıdığı ve sisteme daha uygun olduğunu düşünen Chelsea taraftarlaru da sosyal medya aracılığıyla Dzeko transferi hakkında yorumlarda bulundu.