Dyche: “Tutarlılığımızı korumamız gerekiyor!”

Wolves deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren Burnley patronu Sean Dyche, zorlu maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Turf Moor’daki kar nedeniyle Tottenham maçının ertelenmesi hakkında Sean Dyche: “Oyuncular dün buna hazırdı, kalabalık da olurdu. Oynamak için elimizden gelen her şeyi denedik. Çaba sarf edildi ama yapılabilecek başka bir şey yoktu. Yeraltı ısıtmamız var ve sahada 50’den fazla kişi bize yardımcı oldu. Sabırlı olmalıydık. Oynayacağını düşündüğümüz takımı seviyoruz. Maça hazırlandığımız gibi hazırız, bugün iyi antrenman yaptık ve çarşamba günü oynamaya hazır olacağız.”

Sakatlık güncellemesi hakkında Sean Dyche: “Ashley Westwood ve James Tarkowski, Çarşamba gününü kaçıracaklar ama burada iyi bir kadromuz olduğunu düşünüyoruz. Nathan Collins geldiğinde daha iyiydi, Jack Corek Premier Lig’de iyi bir deneyime sahip ve uzun süredir bu kadroya inandığımı söylüyorum. Dale Stephens yeniden sınırda ama Ashley Barnes daha uzun vadeli gibi gözüküyor. Her zamanki gibi değil, durumlara bakıyoruz.”

Puan tablosu ve tutarlılık konusunda Sean Dyche: “İyi bir performans seviyesi var ve tutarlı olmamız gerekiyor. Ligde kalmaya hiçbir zaman uzakta değiliz, uzakta olduğumuzu hissetmiyorum ve son zamanlarda iyileşiyoruz. Ama bunun üzerine inşa etmemiz ve bu maçlardan bazılarını galibiyete çevirmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu şekilde devam etmeliyiz.”

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/