Dyche: “Sonuçlar endişeye neden olmuyor!”

Burnley menajeri Sean Dyche, Manchester City maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlıklar ve hastalıklar hakkında konuşarak başlayan Dyche, takımı hakkında derin bir güncelleme yaptı. Dyche, “Uluslararası molada birkaç darbe yaşadık ama Maxwell bugünü iyi geçirdi, bu yüzden onu antrenmanlara bekliyoruz. Bizim için hızlı bir şekilde müsait olması gerekiyor. Ben Mee’nin korona virüs testi pozitif çıktı, bundan dolayı aramızda olmayacak. Aramıza tekrar dönmesi için öncelikle protokolleri geçmesi gerekiyor, durumu şu an için gayet iyi gözüküyor. Oyuncuları yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen formda tutmamız gerekiyor. Oyuncuların performans seviyelerinden memnun olduğumu defalarca kez söyledim, ancak oyuna adaptasyonu sağlamak için mümkün olduğunca çok oyuncuyu formda tuttuğumuzdan emin olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Sakatlık güncellemesi hakkında konuşmasını tamamladıktan sonra kendisine yönelik puan tablosu hakkında gelen soruya geçen Dyche, takımının içinde bulunduğu konumu değerlendirdi. Dyche, “Bizim için herhangi bir endişe nedeni değil, bu bir gerçeklik ve bunu birçok kez yaşadık. Bunun ne kadar zor bir durum olduğunu çok iyi biliyoruz, çünkü tecrübeliyiz. Her şeyin özetinde genel olarak iyi oynadığımızı düşünüyorum ama bunu lige yansıtamıyoruz. Tabloda bunun karşılığını alamamamıza rağmen geleceğe yönelik olumlu bir şey. Bazen işler şansa ve kadere bağlı ilerliyor. Bunu düzeltmek için bizim dışımızda da bazı şeylere ihtiyacımız var. Burası çok zor bir lig, bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Bazı maçlarda yakaladığımız şansları iyi kullanamadık ve sonucu elimizden kaçırdık. Yeteneğimiz varken maçları kazanmamız gerekiyor, bunun üzerine bir şeyler inşa etmek istiyoruz. Her şey çok yönlü bir performans üzerinde çalışmakla ilgili” dedi.

Hafta sonu oynanacak Manchester City maçı hakkında da konuşan Dyche, “Üst düzey bir takımlar, üst düzey bir menajere ve üst düzey bir oyuncu grubuna sahipler. Etkili bir şekilde para harcayarak kaliteli yeteneklerle iyi bir takım yarattılar. Onlara karşı daha önce galibiyet aldık, beraberlikler yaşadık. İstatistiksel ve analitik olarak bakarsak Manchester City’e karşı oynamak her zaman zor olacak. Ama dediğim gibi onlara karşı farklı sonuçlar almışlığımız var. Takımıma inanıyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Çocuklar daha iyisini yapabileceklerini biliyorlar. Motivasyona açıklar ve zorluğun farkındalar. Elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Son olarak Nathan Collins hakkında konuşan Dyche, oyuncusunun oldukça profesyonel olduğuna dikkat çekti. Dyche, “Profesyonelliği harika ve bence kendisini kesinlikle Premier Lig’de sürekli oynayabilecek bir oyuncu haline getiriyor. Sürekli oynamak ancak bunu geliştirebilir ve her şey kendi kendine öğrenmekle ilgili. Öğrenmek için fazlasını yapıyor ve niyetinin bu yönde olması beni mutlu ediyor. Ona çok fazla baskı kurmamak istiyoruz, onun bazı şeyleri kendi başına fark etmesini bekliyoruz. Şu an için doğru yolda ilerliyor, gösterdiklerinden memnunuz” dedi.

Kaynak: http://www.burnleyfootballclub.com/