Dyche: “Rahat sularda yüzmek için çalışmalıyız!”

Chelsea ve Manchester City’e karşı alınan arka arkaya yenilgilerin ardından Turf Moor’da Brighton ile karşılaşmaya hazırlanan Burnley‘de Sean Dyche, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında daha sakin Premier Lig sularında yüzmeyi dört gözle beklediğini belirten Dyche; her şeye rağmen alınması planlanan puanların hiçbir garantisi olmadığı konusunda ısrar etti.

Brighton & Hove Albion’u değerlendirerek sözlerine başlayan Dyche, “Brighton geçen hafta Liverpool’u deplasmanda yendi. Ondan önceki maçta ise Tottenham’ı evinde yendi, bu yüzden her şey çok basit. Ancak elit kulüplerin dışındaki herkesin birbirleriye daha rekabetçi olması gerektiğini biliyoruz. Herhangi bir oyunu kazanabilirsiniz, ancak benim dediğim gibi bazı olasılıklar var. Bu oyunların tam parametresini bilmiyoruz, ancak bu maçlar dünyamızın tam gerçekliğinde olduğunu gösteriyor. Kendimizi rahat sularda bulmak istiyorsak, böyle anları doğru kullanmalıyız. Brighton şu an muazzam bir grafik çiziyor. Kendilerini tekrar tekrar kanıtladılar. Onların sahada zayıf olmasını beklemiyorum” diye konuştu.

Kasım ayında oynanan karşılaşma esnasında ligin dibinde yer alan Burnley, 0-0 biten maçın ardından topladığı 20 puanla biraz olsun rahat nefes alır konuma geldi. Geçirilen süreci ve farklılıkları değerlendiren Dyche, daha net bir tablo almak için yakaladıkları ivmeyi sürdürmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Oynanan son yedi maçın ardından bulundukları konumu değerlendiren Dyche; “Yedi maçtan sonra aldığımız üzücü sonuçlara rağmen yakaladığımız grafik ile nerede bulunduğumuzu gözden kaçırmadım. Yapılan bazı iyi işler var. Oyuncular çok şey yapıyor, bu sakatlıklarla birlikte zorlu oyun programları bizi yıpratıyor. Gösterdiğimiz şeye devam etmemiz gerekiyor. İleriye doğru gitmeye, daha iyi oynamaya ve daha çok çalışmaya devam ediyoruz; çünkü Premier Lig’de nefes almanın tek yolu bu. Maçları kazanmak için bunu yapmalısın. Her şeyin farkındayız ve bir şekilde doğru rakiplerle yüzleşmeyi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/