Dyche: “Kazandığımızdan emin olmak zorundayız!”

Burnley patronu Sean Dyche, hafta sonu oynanacak Leicester City maçı için basının karşısına geçti. Düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade eden Dyche, takımı hakkında bilgi verdi.

Burnley patronu Sean Dyche, Cumartesi günkü Leicester gezisine hazırlanırken basın toplantısına sakatlık güncellemesiyle başladı. Dyche, “Wayne Hennessey burkulmuş ayak bileği sakatlığından dönmek üzere, neredeyse iyileşti diyebiliriz. Kevin Long da aradan geçen beş ayın ardından geri dönmeye yaklaşıyor. Ancak, yeni imza Connor Roberts kesinlikle kasık sakatlığı ile maç kadrosunun dışında olacak. Diğer oyuncularda da bir şeyler var ama engel olacak büyük bir durum söz konusu değil” dedi.

Sakatlık güncellemesinin ardından kulüp transfer rekoru olan yeni öğrencisi Maxwel Cornet hakkında konuşan Dyche, oyuncusunun İngiltere futboluna adapte olmaya başladığını belirtti. Dyche, “İyi bir başlangıç ​​yaptı ve işleri çok iyi idare etti. Takımdan ve antrenmandan keyif alıyor gibi görünüyor, yüzünde hoş bir gülümseme var. Taraftarların bir oyuncuyu erken sevmesinin avantajlı olduğunu düşünüyorum, bu oyunculara özgürlük verebilir. Bu erken bağ sahaya yerleşmesine ve daha hızlı alışmasına yardımcı olabilir. Bu yaz kadromuzu güçlendirmek istedik ve bazı transferler yaptık. Cornet onlardan biri, genel olarak yeni transferlerin şu ana dek takıma verdiği katkıdan memnunuz” diye konuştu.

Son olarak Carabao Cup galibiyeti almalarına rağmen henüz Premier Lig’de zafer elde edememeleri hakkında konuşan Dcyhe, yaşanılan panik sürecinin işlerine yaradığını söylemesine rağmen sakinliğin önemine dikkat çekti. Dyche, “Kazandığımız zaman çok yükseklere ya da kaybettiğimizde alçaklara dalmıyorum. Önemli olan şey sadece ileriye bakmaktır. Bu bir sezon işi, ben de bu işin içinde olan bir oyuncu olarak her zaman böyle baktım. Paniğin bugüne kadar hiçbir şeye yardımcı olduğunu düşünmedim. Sakinlik her şeyden daha çok yardımcı olur, inanç da aynı şekilde yardım sağlar. Şu an için ise durum biraz farklı, biraz daha açız ve kazandığımızdan emin olmak zorundayız. Şu an sadece bir puanımız var ve artık kazanmamız gerekiyor” diye belirtti.

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/