Dyche: “Her şeye rağmen saf değiliz!”

Burnley patronu Sean Dyche, evinde ağırlayacağı Brentford’a karşı hazırlıklarını sürdürürken oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Takımının henüz galibiyet alamamasını değerlendirerek sözlerine başlayan Dyche, gösterdikleri performansı üç puanla taçlandırmak istediklerini söyledi. Dyche, “Oyuncularımız performans seviyelerine inanıyor ve bu iyi bir başlangıç, bizim için iyi bir performans grafiğiyle sezona başladık. Ama saf değiliz, bunu galibiyete çevirmek istiyoruz” dedi.

Sözlerine sakatlık güncellemesiyle devam eden Dyche, “Ciddi bir problemimiz yok, sadece birkaç parça çürük ve darbe var. Wayne Hennessey muhtemelen hafta sonu için şüpheli konumda olacak. Maxwell Cornet için ise dikkatli olmak zorundaydık ve onun durumunu bu şekilde ele aldık. Ama bunu formda olmadığı için değil, sadece atletik ve o olduğu için böyle yönettik. Gruba geri dönüyor ve takıma dahil oluyor, onun açısından burası farklı bir lig ve bazı şeyleri görmezden gelmiyoruz” dedi.

Sakatlık güncellemesin ardından Connor Roberts’a ayrı bir parantez açan Dyche, “İdeal olan şey daha fazla maç süresi alması olurdu ama uluslararası molada biraz zaman geçirdi, iyi bir atlet ve ondan memnunuz. Dün gece oynadığımız Tottenham maçında takıma çok iyi adapte olduğunu düşündüm, gerçekten iyi uyum sağladı” diye konuştu.

Takımı hakkındaki açıklamalarının ardından hafta sonu karşılaşacakları Brentford hakkında konuşan Dyche, “Bence buraya farklı bir şekilde adapte oldular. Daha çok koşma ya da baskı uygulama gibi şeyleri akıllıca kullanıyorlar. Premier Lig’de olan kimseyi küçümsemiyorum, bu takımları daha önce de gördük ve hiçbir zaman kolay değildi” dedi.

Son olarak puan tablosundaki konumlarını ve takımının galibiyet umutlarını değerlendiren Dyche, er ya da geç istediklerine ulaşacaklarını söyledi. Dcyhe, “İhtiyacınız olan puanları her zaman alabilirsiniz. Yıllar boyunca çeşitli hikayelerle bunu gördük. İnanılmaz bir hikaye yaratmak istemiyoruz ama ihtiyacımız olan buysa, yapmak zorundayız. Panik, bir futbol maçı ya da bir futbol menajerliği için uygun değildir. Bir futbol takımını bir araya getirmekten çok daha ciddi şeyler oluyor ve artık bir şekilde yanıtlar bulmak istiyoruz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/