Dyche, “Hala güvende değiliz!”

Burnley teknik direktörü Sean Dyche, ekibinin henüz güvende olmadığını ve sıkı oynamaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
Dyche, onları düşme bölgesinden uzaklaştırmış olan galibiyetlere rağmen hiçbir şeyin kesin olmadığını vurguladı.

Premier Lig’in bitimine 4 hafta kala Burnley. düşme potasında yer alan en yakın rakibi Cardiff’in 8 puan önünde yer alıyor. Son üç maçını kazanan Burnley, 39 puanla 14. sıraya kadar yükseldi. Sezona felaket bir şekilde başlayan ve geçtiğimiz sezonu mumla arayan Dyche’ın öğrencileri pazartesi günü Chelsea ile karşı karşıya gelecek. Maç hakkında düşüncelerini belirten teknik adam kendi adlarına kararlı bir oyun oynayacaklarını söyledi. Burnley’nin zaten güvende olduğunu düşünüp düşünmediği hakkında sorulan soruya Dyche, “Hayır, her şey bitene kadar böyle düşünemem” cevabını verdi.

Sözlerine devam eden teknik adam, “Bu hafta oyuncularıma bunu hatırlattım, bunu biliyorlar. Bu yıl oynadığımız tüm maçları kazanmak zorunda kaldık ve yapmaya devam ediyoruz. Önümüzde dört değerli maç var ve sezonun en zor kısmına geldik. Alınacak çok puan var ve bunları başarabilmek için sıkı çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Dwight McNeil performansını ve onun hakkında düşüncelerini de dile getiren Dyche; “Ben dahil birçok isimden onun hakkında güzel sözler duyuyoruz. Oyuncuları çok sık övemem fakat o bunların hepsini hak ediyor. Buraya geldiği günden itibaren iyi iş çıkarıyor. Premier Lig’i öğrenmeye devam ediyor, performansından memnunum” diye konuştu.

Leave a Comment