Dyche: “Graham’a çok saygı duyuyorum!”

Brighton ile karşılaşacak olan Burnley‘de patron Sean Dyche, maç için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı. Katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, takımı ve rakibi hakkında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Sean Dyche: “Ashley Barnes 90 dakika çıkarabilecek konuma geldi. Charlie Taylor ve Johann Berg Gudmundsson ise henüz toparlanıyorlar ancak bu hafta sonu oynamaları pek mümkün değil. Matej Vydra da iyi ilerleme kaydediyor. Weghorst bugün hafif bir antrenman yaptı ama onun maç için iyi olmasını bekliyoruz.”

Wout Weghorst hakkında Sean Dyche: “Wout çok parlak bir adam, çok profesyonel ve etrafındaki her şeyi hızla özümseyebiliyor. Şu ana dek geldiği günden itibaren takım için oldukça etkili oldu, biz sadece bunun devam etmesini istiyoruz.”

Brighton ve Graham Potter hakkında Sean Dyche: “Onlar iyi bir takım ve Graham Potter orada çok iyi bir iş çıkarıyor. Takım için ne gerekiyorsa bunları kendilerine ekliyorlar. Graham’ı çok iyi tanımıyorum ama oyuna bakış açısı konusunda her zaman açık, dürüst ve dengeli olduğunu biliyorum. Böyle olmak kolay değil, bu yüzden ona çok saygı duyuyorum.”

Erik Pieters hakkında Sean Dyche: “İşini çok iyi yaptı, şu an çok formda ve bizim için başka bir profesyonel oyuncu. Kendine çok iyi bakıyor, sürekli takımda olmak istiyor. Şu anda gerçekten değerini gösteriyor.”

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/