Dyche: “Düşme hattını umursamıyorum!”

Burnley menajeri Sean Dyche, hafta sonu karşılaşacakları Crystal Palace maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Düzenlenen basın toplantısına kısa bir sakatlık güncellemesiyle başlayan Dyche, “Dale Stephens sahalara geri döndü, bu hafta çimlerin üzerindeydi ve yavaş yavaş takıma geri geliyor. Ashley Barnes’ın ise biraz ağrısı var ve onun durumuna bakıyoruz. Bu isimler dışında herkes iyi gözüküyor” diye konuştu.

Sakatlık güncellemesinin ardından kendisine sorulan puan tablosundaki konumları hakkındaki soruyu yanıtlayan Dyche, son haftalardaki iyi performanslarına rağmen düşme hattından henüz uzaklaşamadıklarını söyledi. Dyche, “O bölgeden uzaklaştığımızı sanmıyorum, ancak oraya ne kadar yakın olduğumuz açıkçası umurumda değil. Bizim için önemli olan tek şey kazanmamız ve son altı maçta sadece bir mağlubiyet aldık. Bu yükseliş bir şeyleri değiştirdiğimizi ve puanları topladığımızı gösteriyor, başka bir şey düşünmüyorum” dedi.

Puan tablosu hakkında sert açıklamalarının ardından uluslararası araya değinen Dyche, “Uluslararası ara herkes için farklı çalışıyor. Gidip gelen oyuncuların olması bir anlamda harika ama bazen maçlar için sadece bir maçlık hazırlık yapıyorlar ve takımla çok beraber olamıyorlar, bunları yönetmek elbette kolay değil, ancak bir şeyler yaratmaya ve durumu kontrol etmeye çalışıyoruz” diye belirtti.

Son olarak hafta sonu karşılaşacakları Crystal Palace’a değinen Sean, rakibinin transfer politikasına övgü dolu sözler sarf etti. Sean, “Geçtiğimiz yaz gerçekten çok iyi transferler yaptılar, bunu açıklıkla söylüyorum. Yaptıkları iş kusursuzdu ve birçok kaliteli profesyonel oyuncuya sahipler. Birçok olumlu etkenleri var, sezona iyi bir başlangıç yaptılar. Bir şeyleri değiştiriyorlar ve yeni bir şeyler yaratmaya çalışıyorlar. Onları yakından takip ediyorum” dedi.

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/