Dyche: “Artık sonuç odaklı olmalıyız!”

Burnley ile sözleşme tazeleyen Sean Dyche, Arsenal maçı için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini açıkladı.

Burnley menajeri Sean Dyche, 2024-25 sezonunun sonuna kadar uzun vadeli yeni bir anlaşma imzaladıktan sonra geleceğin neler getireceğini görmekten heyecan duyduğunu ifade etti. Dyche, “Kaldığım süreyi uzatmak asla şüphe götürmezdi. Yeni sahipler ilk Zoom toplantısında bunu açıkça ortaya koydu, benim de bunun bir parçası olmamı istediler. Geçen sezon ligde kalma güvenliğimizi sağladığımızdan beri görüşmeler devam ediyordu, ancak dengeden dolayı her zaman garanti olsun istedik. Bence önümüzdeki birkaç transfer döneminde kadroyu yeniden şekillendirmeye çalışacağız, şu an bu süreçteyiz. Bu zaman alıyor ama yaptığımız transferle iyi bir başlangıç ​​yaptık. Ayrıca kadro boyutunu ve kalitesini katmanlara ayırıyoruz; sadece şimdilik değil, gelecekte de olacak. Takımı sahada sürekli geliştirmek istiyoruz, her zaman yapılacak işler vardır. Futbol asla yerinde durmaz, kimseyi beklemez, bu yüzden olanlara tepki vermek zorundasınız. Premier Lig’de devam etmeli ve kulübü bu ligde sağlıklı tutmalıyız” dedi.

Takımının geleceğinin ardından Arsenal maçı hakkında konuşan Dyche, “Sezona zorlu bir başlangıç ​​yaptık ama bu olabilir. Daha önce başımıza böyle şeyler geldi, ama artık bunu düzeltmemiz gerekiyor. Performanslar bundan daha iyi olmasa da oldukça makul. Her iki uçtaki detay hayal kırıklığına uğrattı. Leeds karşısında şanssızdık. Onlar (Arsenal) yetenekli ve iyi bir takım. Belli ki onlar da geçiş sürecinde olan bir kulüp ama tabii ki beklentileri yüksek ve çok fazla zorlukları var. Zor bir başlangıç ​​yapmalarını hafife almıyoruz, kendimize güveniyoruz. İyi oyuncularıyla gerçekten güçlü bir takımlar. Tek yapmamız gereken şey artık sonuç odaklı olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Son olarak takımının sakatlık durumu hakkında güncellemeler yapan Dyche: “Kevin Long sadece alt kategoride 90 dakika oynadı, ancak gerçek maç kondisyonuna sahip olmanın çeşitli yolları var. Oyuncular dönüş yolundalar ve iyi işaretler veriyorlar. Maxwel oynamaya devam ediyor, unutmayın ama Premier Lig diğerler liglere göre farklı. Geçen gece gördüğümüz gibi kesinlikle maç için müsait ama onu doğru zamanda işe almak önemliydi.”

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/