Dominic Calvert-Lewin yeni sözleşmeye yakın!

Everton menajeri Carlo Ancelotti, forvet oyuncusu Dominic Calvert-Lewin ile yeni bir anlaşma yapmaya yakın olduklarını söyledi. 22 yaşındaki oyuncu bu sezon şu ana kadar tüm kulvarlarda 15 gol attı. Son altı maçında beş gol atan genç oyuncu için Everton elini çabuk tutuyor.

Ancelotti’nin takımın başına geçişiyle tabloda yukarılara tırmanan ve oyununda büyük bir gelişme gösteren Everton, kadrosundaki isimler için çalışmalara başladı.

Basın toplantısında Dominic Calvert-Lewin’in yeni sözleşmesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam, “Dominic Calvert-Lewin’e yakınız ve umarım yakında imzalayacak. Gelecek fikri bizim için çok açık. Bence konuşuyorlar, araları iyi ve yakında imzalayacaklar” dedi.

Hafta başında Mason Holgate ile beş yıllık yeni bir kontrat imzalayan Everton, Calvert-Lewin için de aynı şekilde bir plan yapıyor. Holgate’in kontratını değerlendiren Ancelotti, “Holgate bu kulübün geleceği olacak. Hem onun için hem bizim için uzun süreli bir kontrat ile istikrar sağlamak iyi olacak. Genç isimlerle sözleşme yenilemek önemli, çünkü kaliteli bir genç oyuncunuz olduğunda, onlarla iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz” diye konuştu.

Leave a Comment