Dean Smith: “Daha iyi olmalıyız!”

Newcastle United maçı için katıldığı basın toplantısında konuşan Norwich City patronu Dean Smith, takımı ve oyuncuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar hakkında Dean Smith: “Kenny McLean’in ayak parmağında küçük bir kırık var ama bugün antrenman yapıyor olacak, durumu iyi olmalı. Pierre Lees-Melou de iyi olacak ve Josh Sargent ise maça hazır olacak.”

Teemu Pukki’nin geleceği hakkında Dean Smith: “Takımda kalmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. O, makinenin önemli bir dişlisi ve biz bunu genişletmek istedik. O da takımda kalmaktan çok mutlu.”

Newcastle United maçı hakkında Dean Smith: “Deplasmanda elde ettikleri son rekor, iç sahadaki rekorları kadar iyi. Burnley’e karşı gerçekten iyi oynadık ve taraftarlarımızı arkamızda tuttuk, bunu tekrar yaparsak kendimize yeni bir şans vereceğiz.”

Kieran Dowell hakkında Dean Smith: “Son birkaç maçta öne çıkabileceğini gösterdi. Şu anda kendisi için iyi olan fırsatları yakaladı ve son maçta bir golü ile bir asisti var. Onun performansındaki artıştan oldukça memnunuz.”

Daha fazla gol atabilme ihtiyaçları hakkında Dean Smith: “Sahanın diğer alanlarından gollere ihtiyacımız var. Sabit vuruşlardan yeterince gol attığımızı düşünmüyorum. Özellikle sabit vuruşlardan rakip ceza sahasında daha iyi olmamız gerekiyor, gol atabileceğimiz daha iyi alanlara girmek için çalışıyoruz.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/