Dean Henderson yeni sözleşmeye imza attı!

Geleceği merak uyandıran yetenekli kaleci Dean Henderson, Manchester United ile uzun vadeli bir sözleşmeye imza attı. Kırmızı Şeytanlar ile yeni sözleşmeye imza atan Henderson, De Gea’ya göz dağı verdi.

Geçtiğimiz sezonu Sheffield United’da kiralık olarak geçiren ve geleceği merak konusu olan Dean Henderson, beklendiği gibi Manchester United’dan uzun vadeli bir kontrat teklifi aldı. Yeni sözleşmeye imza atan genç file bekçisinin haftalık 120 bin pounda eş değer bir maaş alacağı tahmin ediliyor.

Manchester United ile beş yıllık sözleşmeye imza atan genç kaleci, bir numaralı eldiven olarak gözüken De Gea ile kıyasıya rekabet edecek. Geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamalarla De Gea’da ısrarcı olduğunu belirten Solskjaer, gelecek sezon sonu itibariyle Henderson’ın kaleyi tam bir şekilde devralabileceğini söylemişti. Sözlerine geleceğin bir numaralı kalecisi olarak devam eden ve Henderson’ı işaret eden Solskjaer, oyuncunun kiralık olarak ayrılmasından yana olmadığını belirtmişti.

Resmi imzaların atılmasının ardından kameraların karşısına geçen genç kaleci, “Son beş yıldır izlediğim yol, gelişimim için harikaydı ve Sheffield United’daki paha biçilmez kredi dönemim bunun bir parçasıydı. United’daki kalecilik departmanı mükemmel; oyunda çok şey başaran üç üst düzey kaleci var ve grupla çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bu sözleşmeyle menajer ve kulübün bana gösterdiği inancı hissedebiliyorum. Benim için çok şey ifade ediyor ve bir kaleci olarak ilerlememe devam edeceğim. Bu harika kulüpte olabildiğince çok oyun oynayabilmek için her gün gelişmek için her şeyimi vereceğim. Şimdi İngiltere kadrosuna katılmayı ve ardından önümüzdeki sezon için hazırlanmayı dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.