Dean Henderson kampı kaçırıyor!

Birkaç hafta önce korona virüs testi pozitif çıkan ve aradan geçen süreye rağmen kendini hala iyi hissetmeyen Henderson, İskoçya kampına katılamayacak.

Manchester United akademisinin yetiştirdiği İngiliz kaleci sezon öncesi yapılacak olan son kampa korona virüs nedeniyle katılamayacak. Birkaç hafta önce testi pozitif çıkan İngiliz file bekçisi henüz kendini iyi hissedemediği için kamp kadrosundan çıkartıldı.

Üç hafta önce korona virüs teşhisi konmasına karşın hastalığın uzun süreli yorgunluk etkilerini henüz atlatamayan oyuncunun, kampa katılamamasına rağmen yakın zamanda antrenmanlara geri dönmesinin beklendiği ifade edildi.

24 yaşındaki Henderson daha önce de omuz sakatlığı nedeniyle İngiltere’nin Euro 2020 kadrosundan çıkartılmıştı. Geride kalan sezonda performansı sıklıkla eleştirilen İspanyol kaleci David De Gea ile forma mücadelesine giren ve sezonun belli bir noktasından sonra kaleyi devralan isim için sezon öncesi yaşanan bu sorunların nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

Henderson’ın sezonun ilk maçında sahaya çıkabilecek seviyeye geleceği düşünülürken Manchester United patronu Solskjaer’in kaleci tercihini kimden yana kullanacağı da önemli bir soru.

İngiliz file bekçisi geçtiğimiz sezon 26 maçta Kırmızı Şeytanların kalesini korumuştu.

Kaynak: https://www.skysports.com/