De Gea uzun vadeli sözleşme imzalamak istiyor

Manchester United kalecisi David De Gea, kulübünde “gerçekten mutlu” olduğunu ve uzun süreli bir sözleşme imzalamasının söz konusu olabileceğini söyledi.

İspanyol kaleci, Old Trafford’daki mevcut mukavelesinin son senesini yaşıyor. Buna rağmen, Manchester United’ın başarılı file bekçisinin sözleşmesinde 1 yıllık sözleşme uzatma opsiyonu da mevcut. Ancak ManU, uzatma opsiyonu haricinde De Gea ile uzun vadeli mukavele konusunda umutlu.

Yeni bir sözleşmeye dair fikirleri sorulan De Gea yaptığı açıklamada, “ Bu kulübü gerçekten çok sevdim; taraftarları, takım arkadaşlarımı, bu kulüpte çalışan insanları. Burada, yani dünyanın en iyi kulüplerinden birinde oynadığım için çok mutluyum. Bu yüzden benim için bu kulübün bir parçası olmak gerçekten keyif verici.” dedi.

De Gea, ManU’nun hafta sonu 2-1 kazandığı Watford maçında kilit bir rol oynadı. Ancak İspanya Milli Takımı’nda, hayal kırıklığı yaratan Dünya Kupası performansı sonrası bolca eleştiri almıştı.

27 yaşındaki başarılı kaleci, eleştirilerle ilgili yaptığı açıklamada, “ Normalde, benimle ilgili konuşan insanları asla dinlemiyorum. İşime odaklıyım ve ekibime yardım etmeye çalışıyorum. Her antrenmanda daha iyisini yapmaya çalışarak gelişmeyi düşünüyorum. Bunun sonucunda, aptalca eleştirileri asla dinlemem’’ şeklinde konuştu.

De Gea’nın bir sonraki meydan okuması, Young Boys’a karşı oynayacakları Türkiye saati ile 22.00’de başlayacak olan Şampiyonlar Ligi mücadelesi. Yapay çimin kendilerini zorlayacağını da söyleyen De Gea, kolay bir maç olmayacağını sözlerine ekledi.