De Gea 1 yıl daha Manchester’da

Manchester United, kaleci David de Gea ile 1 yıl daha devam dedi.

Kırmızı Şeytanlar, İspanyol oyuncunun sözleşmesinde yer alan bir yıllık uzatma opsiyonunu kullanarak yıldız oyuncuyu takımda tutmayı başardı. Ocak transfer döneminde gireceği herhangi bir tehlikeden uzaklaşmak isteyen Manchester United işlemlere başladı.

İspanya’nın tecrübeli eldiveni De Gea, 2011 yılında Atletico Madrid’den United’a katılmıştı. Her geçen gün daha da iyiye giden İspanyol, Manchester United’ın kötü dönemlerinde bile sezona damga vurarak adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle geçtiğimiz sezona damga vuran De Gea, bu sezon 13 Premier Lig maçında kalesinde 21 gol gördü. Manchester savunmasının dağınıklığından dert yanan kalecinin adı Juventus ile anılıyordu.

Sözleşmesinin opsiyonsuz olarak bu sezon sonu bitecek olması Manchester United için yıldız oyuncuyu kaybetme ihtimalini oluşturuyordu. Manchester United sorunu kısa vadede çözmeyi tercih etti. Takım patronu Jose Mourinho, salı günü elde edilen Young Boys galibiyetinden sonra opsiyonu kullanacaklarını onaylamıştı. United’ın, uzun vadede De Gea’yı takımda tutmak için başarı elde etmesi gerektiği basında yer alıyor.