De Bruyne, “Sezon henüz bizim için bitmedi”

Manchester City’nin yıldız ismi Kevin De Bruyne, Liverpool’u tebrik ederek kendilerinin rakibinin gerisinde kaldığını saklamadığını ve bunu söylemekten korkmadığını belirtti.

Geçtiğimiz sezon Liverpool’u geride bırakarak unutulmaz bir şampiyonluk kazanan Manchester City, bu sezon ligde etkisiz kalarak rakibinin 30 yıllık hasretini sona erdirişine tanıklık etti. İngiltere Lig Kupası’nı müzesine götüren City, sezonun geri kalanında da kupa kazanma şansına hala sahip. FA Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde yolculuğa devam ettiklerini hatırlatan Kevin, “FA Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde hala büyük şansımız var. Bu kupaları kazandıktan sonra sezonu harika tamamlamış olacağız. Oynayacak ve dört gözle bekleyeceğimiz daha çok maç var” dedi.

Sezonun geri kalanına odaklanan Kevin de Bruyne, Liverpool’un şampiyon oluşunu da değerlendirdi. De Bruyne, “Liverpool’un bu yıl daha iyi olduğunu söyleyecek kadar dürüstüz. Gerçekten çok çalıştık, çok iyi oynadık ama yeterince iyi değildik ve itiraf etmemiz sorun değil. Onları tebrik ederim. Sezonun geri kalanı istediğimiz gibi giderse başaracağımız daha çok şey var. Kalan 13-14 maçımızı harika geçirerek, sezonu olumlu sonlandırmak istiyoruz” diye belirtti.

Leave a Comment