Danny Rose’a İtalya’dan ilgi var!

Genoa, Tottenham forması giyen Danny Rose için görüşmelere başladı. İtalyan temsilcisinin, oyuncu için Tottenham’ın kapısını çaldığı Sky Sports Italy’de yer aldı.

Anlaşmanın tarafları zorlayacağı belirtilen haberde, Genoa’nın transferi tamamlamak istediği vurgulandı. Tottenham’da son sezonuna çıkmaya hazırlanan Danny Rose için ayrılığa Mourinho’nun da sıcak baktığı belirtildi. Genoa’nın yanı sıra bir başka Serie A temsilcisi olan Cagliari’nin de oyuncuyu izlediği fakat transfere şu an için yanaşmadığı haberde yer aldı.

30 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Newcastle’da kiralık olarak geçirmişti. Steve Bruce yönetiminde 11 maça çıkan Rose, Newcastle’ın ligi 13. sırada tamamlamasına yardımcı olmuştu. Danny Rose’un olası Tottenham’dan ayrılışı oyuncu ile kulüp arasındaki 13 yılın sonunu getirecek. Tottenham formasını 214 maçta giyen Rose, takımı adına 10 gol kaydetti.

Rose, daha önce kulüpten kalıcı olarak ayrılmadan önce Tottenham’daki sözleşmesinin sonuna kadar takımda kalmak istediğini belirtmişti. Geçtiğimiz Kasım ayında Evening Standard’a konuşan Rose, “Sözleşmemde 18 ayım kaldığını ve sözleşmem bitene kadar hiçbir yere gitmeyeceğimi düşünüyorum. Daniel Levy bana yaz aylarında Tottenham’da benim için yeni bir sözleşme olmadığını söyledi, ki bu iyi. Buna saygı duyuyorum. Devam ediyoruz. Sözleşmem tamamlandığında buradan ayrılacağım” ifadelerini kullanmıştı.