Dan Gosling kariyerini Bournemouth’da bitirmek istiyor!

Bournemouth orta saha oyuncusu Dan Gosling kariyerini takımda bitirmek istediğini söyledi. Gosling’in Tyneside’da büyük ölçüde başarısız olan dört yıllının ardından Newcastle’ı terk edip güney kıyılarına taşınmasından bu yana altı yıl geçti.

Takımda geçirdiği süre boyunca Eddie Howe için ilk tercih olmasa bile güvenilir bir konuma ulaşan Gosling, “Takımda herkese saygı duyuyorum, başkanından oyuncusuna kadar herkese. Perde arkasında çalışan tüm insanların hepsi harika insanlar, bu yüzden buraya gerçekten yerleştim. Küçük çocuğumun Eylül ayında okula başlaması gerekiyordu. Plaj boyunca köpek yürüyüşlerine çıkıyoruz ve yazın ailemiz kalıyor, harika günler geçiriyoruz. Her zaman burada ne kadar şanslı olduğumuzu söylüyorlar. Burası yaşamak için harika gözüküyor. Bu bize uygun bir yaşam tarzı. Çocukları böyle bir yerde yetiştirmek büyük şans. Kariyerimi burada tamamlamak benim için harika olur” dedi.

Sözlerine devam eden Gosling, “Beş yıl ne kadar çabuk geçiyor. Takıma ilk katıldığımda kaliteyi erken gördüm. Temsilcime ve etrafımdaki insanlara söylediklerimin, takımın ne kadar iyi olduğunu belirttiğim cümlelerin bir video kaydı olmasını isterdim. Gerçek bir şansımız olduğunu biliyordum ve haklı olduğumu kanıtladım. Çok çalıştık, iyi bir ruhumuz vardı ve terfi ettik. Premier Lig’deki ilk yıl zordu, ama beş yıldır hala buradayız” diye konuştu.

Corona virüs nedeniyle futbolu özlediğine de değinen Gosling, her şeye rağmen ailesiyle zaman geçirmekten keyif aldığını ve takımın WhatsApp uygulamasındaki grubunda Andrew eSurman ile önderlik yaptığını belirtti.

Leave a Comment