Dallas: “Burası benim evim!”

Leeds United’da geçtiğimiz sezonun oyuncusu seçilen Stuart Dallas, Leeds’in sözleşme yenileme görüşmelerini başarıyla tamamladı ve yeni kontrata imza attı. Yeni sözleşmenin ardından düşüncelerini paylaşan Dallas, Leeds United TV’ye açıklamalarda bulundu.

Leeds United ile olan mevcut sözleşmesini uzattığı için mutluluğunu dile getiren Dallas, “Yeni bir anlaşma imzaladığım için çok mutluyum. Her zaman burası olmak istediğim yer dedim, burası benim evim. Kulübe ilk geldiğimde taraftarlar beni kendilerinden biri olarak kabul ettiler, onlarla gerçekten özel bir bağ hissettim ve bu son birkaç yılda daha da güçlendi. Umarım yıllar geçtikçe daha da güçlenir, bu yüzden yeni sözleşmeyi imzalamaktan dolayı çok mutluyum. Ailem burada, burası onların da evi, bu yüzden her şey kusursuz” dedi.

2015 yılında Brentford’dan Leeds United’a katılan ve altı yıllık Leeds kariyerini devam ettirmenin heyecanıyla yeni sezonu bekleyen Dallas, sözlerine geçmişini değerlendirerek devam etti. Dallas, “Bu bir yolculuktu. Daha önceki röportajlarımda, içeri girdiğinizde buranın özel olduğunu, dışarıdan bakıldığında kulübün ne kadar büyük olduğunu bildiğinizi söylemiştim. Ama içindeyken inanılmaz bir kulüp ve burada geçirdiğim altı yıl boyunca pek çok iniş ve çıkışların olduğu bir yolculuk oldu. Son birkaç yılda inişlerden çok çıkışlar yaşadık. Bir hız treni yolculuğu gibiydi ve her dakikasını çok sevdim, umarım devamı gelir. Geçen sezon bizim için bir kriterdi ve umarım bu yıl daha da ilerleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon taraftarlardan hem “Yılın Golü” hem de “Sezonun Oyuncusu” ödüllerini alan Dallas, aldığı ödüller hakkındaki düşünceleri ile sözlerini tamamlandı. 30 yaşındaki oyuncu, “Bu, kendinize inanmak, bu seviyede oynayabilecek kadar iyi olduğunuza inanmak, menajeriniz ve takım arkadaşlarınızın da buna inanmasının bir ürünü. Bu çok büyük, bu seviyede performans göstermeniz ve oynamanız için size güven veriyor. Bence benim için en büyük şey, sizi herhangi bir pozisyona sokacak yöneticinin özgüvenine ve güvenine sahip olmak. Kolay değil, zor ama öğrenmem gereken bir hevesim var ve her oyunumu geliştirmek istiyorum. Kendime saha dışında da bakıyorum ki bu seviyede kondisyonunuzu korumanız gerekiyor. Artık 30 yaşındayım ve bazı şeyleri daha değerli buluyorum. Genç oyunculara destek olacak birçok isimle çalışıyorum” dedi.

Kaynak: https://www.leedsunited.com