Cross, “Emery artık savunulmaz bir konumda!”

Daily Mirror’dan John Cross, Unai Emery’in Arsenal’deki pozisyonunun savunulamaz bir noktaya ulaştığını söyledi.

John Cross, Arsenal’in Carabao Cup’ta birden çok kez avantajı eline almasına rağmen Liverpool’a karşı boyun eğmesi; içeride oynanan Crystal Palace ve Wolverhampton maçlarındaki etkisiz grafiği ve üstüne Granit Xhaka olayının Unai Emery’nin sonunu hazırladığını söyledi.

Gazetelerde yer alan Jose Mourinho isminin lanse edilmesinin Emery’nin işini daha çok zorlaştırdığı belirtildi. John Cross, “Sanırım Unai Emery’nin Arsenal’deki sonuna geldik fakat Noel’de ya da en yakın zamanda onu yollayacaklarını sanmıyorum. Sadece yanlış bir takımda olduğunu söylüyorum. Belki dil problemi buna sorun çıkarabilir fakat taraftarlara arasında hiçbir bağ oluşmadı. Açıklandığında, basın toplantısından sonra onunla konuştuk ve tercüman aracılığıyla İspanyolca röportaj yaptı; daha geniş, renkli ve net. On sekiz aydır, hala kabul edilebilir bir seviyede İngilizce konusunda uzmanlaşamadı. Taktikleri neler? Hiçbir şey bilmiyoruz” dedi.

Takımın formsuzluğunu inanılır gibi olmadığını söyleyen Cross, “Kulüp yetkilileri ona bu yaz fazlasıyla güveniyordu. Orada harika oyuncular var. Kadro kalitesi ilk dördü rahat rahat yapabilecek seviyede. Arsenal, Leicester’dan daha iyi bir kadroya sahip ama Brendan Rodgers daha iyi bir menajer ve oyuncularından daha fazla faydalanıyor” diye konuştu.

The Sun’dan Mike McGrath’da İspanyol teknik adamının yaşadığı sürecin çok tehlikeli olduğunu belirtti. McGrath, “Bir yönetici olarak yanlış yaptığı şeyler var, X Faktör stili kaptanlık zayıflık işaretidir ve eğer bir koçsanız ve kulüpte en yüksek ücretli oyuncuya (Mesut Özil) sahipseniz, kendiniz için ona bir yer bulmak zorundasınız. Sizin işiniz bu. Ama aynı zamanda yolun sonu olduğundan emin olamadığımı da söyleyebilirim. Ona biraz daha zaman verildiğini görmek isterim, Arsenal taraftarlarınınsevindirdiği Luiz ve Pepe ile güzel bir transfer dönemi geçirdi. Arkaplandan alınan duyumlara göre hala Unai Emery’nin hiyerarşisine fazlasıyla saygı duyulduğu konuşuluyor” diye vurguladı.