Cresswell: “Bıraktığımız yerden devam ediyoruz!”

West Ham’ın başarılı oyuncusu Aaron Cresswell, kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamalarla Newcastle United maçını değerlendirdi. Bugün verdiği demeçlerde taraftarların geri dönüşünden dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen Cresswell, deplasman tribününe gelen West Ham’lı taraftarlara ise özel bir teşekkür sundu.

Taraftarlar hakkında beslediği düşüncelerle başlayan Cresswell, yaşadığı duyguları tarif etti. Cresswell, “Taraftarlarımızı tekrar görmek harikaydı ve kesinlikle bizimle gelen 3.000’imiz gökyüzünde oturup harika bir atmosfer yarattı. Harika bir gündü ve çocuklardan harika bir performans geldi. Geçen sezon bıraktığımız yerden devam ettik ve adil olmak gerekirse maçın atmosferi gerçekten zordu. Erken gol attılar, ancak aramızdaki takım ruhu ortaya çıktı ve inanılmaz bir hücum oyunuyla harika bir performans gösterdik. Taraftarların desteği ile maça geri döndük ve inanılmaz bir galibiyet aldık” dedi.

Oynadıkları oyun stili hakkında gelen soruya geçen Cresswell, hücum futbolu oynamanın keyfine vardıklarını belirtti. Cresswell, “Topu alır almaz ne yapacağımızı biliyoruz, topu geri aldığımızda karşı atak yapıyoruz. Çocukların bazı pozisyonları harikaydı ve Michail’in golü bizi özetleyen şey oldu. Gerçekten ne durumda olduğumuzu gösterdi. Başka bir gün daha fazla gol atabiliriz ama sezonun açılış haftasında 4-2 kazanmak mutluluk veriyor. Takım performansımız harikaydı ve sezona başlamak için iyi bir oyun oldu” dedi.

Kişisel performansı ve yaşı hakkındaki düşünceleriyle sözlerine devam eden Cresswell, “Artık gençleşmiyorum ve bu benim sekizinci sezonum. West Ham için çok fazla maç oynadım. Ben, Daws ve arkadaki Angelo kesinlikle bu ligde uzun süredir varız ve eğer herhangi bir şekilde yardım gerekiyorsa bunu yapabiliriz. Şu an için kaptan Dec. Daha 22 yaşında, onun liderliğini ve oynama şeklini görmek harika. Rice’nin ilk kez 16 yaşında sahneye çıktığında nasıl bir oyuncu olduğunu gördüm. Bence göstermediği hala çok daha fazla şeyi var. O kusursuz bir adam. Declan ya da diğerleri fark etmez, şu an için harika bir ruhumuz var ve bunu sürdürmek istiyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.whufc.com/