Cooper: “Diğer takımlarla kıyaslama yapmıyoruz!”

Premier Lig futbolu için sabırsızlanan Nottingham Forest patronu Steve Cooper, Newcastle United maçı için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Premier Lig’e yükselmelerinin ardından birçok transfere imza atmaları hakkında Steve Cooper, “Hala burada bulunan ve geçen sezonun ruhunun büyük bir parçası olan iyi bir oyuncu çekirdeği olduğunu unutmayalım, bu inanılmazdı ve büyük bir faktördü. Doğru şekilde bunu inşa etmeye devam etmek istiyoruz. Takımın yeniden şekillendirilmesi gibi görünebilir ve bunu anlıyorum, ancak zaten başlamış olanı devam ettirmeye çalışıyoruz. Bazı açık ve dürüst konuşmalar yaptık, geçen sezondan gelen isimler bunu konuştu. yeni yüzleri nasıl benimsemek istediklerini ve geçen sezon sahip olduğumuz birlikteliği geliştirmese de yeniden yaratmanın bir hedef olduğunu anlattı. Tüm takım olarak bu konuda görüşlerimizi paylaştık ve bir yol çizdik.”

Daha kaç transfer yapılacağı hakkında konuşan Cooper: “Bilmiyorum bir sayı veremem. Sanırım daha fazla iniş çıkışlar olacak ama benim odak noktam zaten burada olan oyuncular. Her türlü isimle bağlantılı olduğumuzu hayal ediyorum ve bunda bazı gerçeklikler olabilir, ancak kesinlikle hiçbir gerçeğin olmadığı isimler de elbette olacak.”

20/21 sezonundaki Fulham ile kıyaslanmaları üzerine Steve Cooper: “Bu karşılaştırmaları yapmıyoruz çünkü bizim takımı değiştirmekten başka çaremiz yok. Kiralık beş oyuncumuz vardı, kontratları bitmek üzere olan oyuncular vardı, bu yüzden Premier Lig’e gelememiş olsaydık bile aşağı yukarı aynı miktarda değişiklik yapacaktık. Bu başkalarıyla kıyaslanmak değil. Son zamanlarda ortaya çıkan veya hatta bizimle gelen takımlara bakarsanız, bir alt ligde bile birçok imza attıklarını görüyoruz, bu yüzden sadece bazı açılardan rakiplerimize yetişiyoruz.”

Kaynak: https://www.nottinghamforest.co.uk/