Cooper: “Bizim için çok değerliydi!”

Everton maçı hazırlıklarını sürdüren Nottingham Forest patronu Steve Cooper, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Geçtiğimiz hafta sonu gösterdiği olağanüstü performansın ardından Dean Henderson hakkında konuşan Steve Cooper: “Kalecilerin öne çıkabilecekleri maçlar elbette olacak ve Dean’in bunu geçtiğimiz hafta sonu gösterdiği çok açık. Sonunda oynaması önemli bir roldü ve aldığımız sonuçta bize büyük bir katkı sağladı. Her hafta penaltılar kurtarmasını veya dünya çapında kurtarışlar yapmasını istemiyorum ama ona ihtiyaç duyulursa gerçekten yüksek bir seviyede performans gösterebileceğini tekrar gösterdi. Ondan gerçekten memnunum. Onunla ilk tanıştığım andan itibaren gelmeye çok hevesliydi ve yapmaya çalıştığımız şeye doğru şekilde dahil oldu. Ama her zaman belirttiğim gibi odak noktamız; sadece onun ya da benim için değil, herkes için gol yemeden maçlar kazanmamız.”

Manchester United’ın Dean Henderson’ı kiralamasının kendisi için bir sürpriz olup olmadığı hakkında Cooper: “Düşündüğüm bir şey değil. Onun buraya katılma şansı olduğunu öğrendiğimizde sadece ona odaklandık ve sonunda bunu başardık. Odak noktam, onun Nottingham Forest’taki performansı ve takım üzerinde ne gibi etkileri olabileceği. Tabii ki kiralık bir oyuncu olduğunu biliyoruz ama biz ona kendi çocuğumuz gibi davranıyoruz. Bizim için en önemli şey onun performansı ve Nottingham Forest.”

Sakatlıklar ve eksiklikler hakkında Steve Cooper: “Ryan Yates ve Steve Cook antrenmanlara geri döndü. Jack Colback ise hâlâ hastalığından dolayı muzdarip, genel olarak veriler böyle.”

Geçtiğimiz hafta alınan galibiyetin neler hissettirdiği hakkında Cooper: “Bu, herkesten çok taraftarların hisleriyle ilgiliydi. Bazı taraftarlar Premier Lig futbolunu ilk kez görüyorlardı, bazıları ise geçmişteki özel günleri biliyorlardı. Geçen haftanın bize verdiği her olumlu duygu, her şeyden önce taraftarlarla ilgiliydi. Onlara o gün üç puanı sunmamız bizim için harikaydı, bundan dolayı çok mutluyuz. Bizim için çok değerliydi ama performansımız ve gurur duyabileceğimiz pek çok şey olmasına rağmen bir sonraki maç için hazırlık döngüsüne girmemiz gerekiyor.”

Kaynak: https://www.nottinghamforest.co.uk/