Cooper: “Adım adım, maç maç gideceğiz!”

Manchester United maçı hazırlıklarını sürdüren Nottingham Forest patronu Steve Cooper, zorlu mücadele öncesi basın toplantısına katıldı.

Carabao Cup eşleşmesinde Wolverhampton ile karşılaşacak olmaları hakkında Cooper: “Evde olduğumuz için mutluyum çünkü önümüzde çok fazla deplasman maçı var. Çeyrek finale geldiğinizde her zaman zorlu beraberlikler, zorlu rekabetler olacaktır, bunların farkındayız. Umarım elimizden geldiğince onlara karşı iyi bir performans gösteririz.”

Dean Henderson’ın Manchester United maçında olmaması hakkında Cooper: “Bu maçın geleceğini hepimiz biliyorduk. Bu herhangi bir kiralık anlaşmasının parçası, bu yüzden hiç şaşırtıcı değil. Dean Henderson’ın yokluğunda kaleye geçecek birçok yetenekli oyuncumuz var. Wayne muazzam bir deneyime sahip ve bunu antrenmanlarda varlığıyla her gün ortaya koyuyor. Açıkçası Jordan Smith de uzun süredir burada ve her ikisi de genel olarak sahip olduğumuz kültüre değer katıyor. Maçı dört gözle bekliyorum, kim oynarsa oynasın rekabetçi olmak istiyoruz.”

Wayne Hennessey’in formda olup olmayacağı hakkında Cooper: “Umarız öyledir. Dünya Kupası’ndan sonra antrenmana dönüşünde ufak bir sakatlık yaşadı ve bu onu son birkaç maçın dışında bıraktı, ancak maç için müsait olacağından umutluyuz.”

Jesse Lingard’ın Old Trafford’a dönüşü hakkında Steve Cooper: “Umarım hepimiz Old Trafford’a gidip iyi oynamak için motive olmuşuzdur. Jesse uzun süredir oradaydı, bu yüzden onun için önemli bir gün olacak. Aynı zamanda o ve diğer herkes neye odaklanmamız gerektiğini biliyor. Hangi oyuncularla oynarsak oynayalım maça başlayan ve bitiren oyuncuların o gün başarılı olmak için gereken her şeye konsantre olması gerekiyor. Jesse’nin tecrübesi var, daha önce büyük maçlarda oynadı ve bunu yine yapacak. Yapılacak en iyi şeyin futbola konsantre olmak olduğunu bilmeliyiz, kadroya kim seçilirse seçilsin bunu unutmamalı.”

Abdoulaye Doucoure ile ilgili çıkan transfer söylentileri hakkında Steve Cooper: “Her kulüp gibi biz de yapılmasının mümkün ve doğru olabileceğini düşündüğümüz şeylere bakacağız. Geçen yaz rakamlar nedeniyle yaptığımız şeye daha fazla ilgi vardı, şu an ise daha farklıyız, artık bunlara dikkat etmeliyiz. Dünya Kupası’nda Cheikhou kötü bir sakatlık geçirdi, bu bizim için biraz can sıkıcı gözüküyor. Onun dışında Moussa Niakhate aramızda değil ve elimizde Omar Richards var. Bu yüzden tüm bunları hesaba katmalıyız ve geçtiğimiz yaz çok transfer yapmamız bu dönem sessiz kalacağımız anlamına gelmiyor.”

Old Trafford hakkında Steve Cooper: “Taraftarlar için harika bir şey olduğunu anlıyorum. İkonik bir kulüp, stadyum, tarih… Ama buna çok fazla odaklanmayacağız. Onlar çok iyi bir takım ve tehlikeli olduklarının farkındayız. Adım adım, maç maç gideceğiz, asla çok ileriye bakmayacağız. Yoğun bir dönemden geçiyoruz.”

Dünya Kupası arasının faydaları hakkında Cooper: “Umarız öyle olmuştur, sonuçta bu bizim gibi herkes için farklı bir deneyim. Bu süreci tecrübe ettik, dediğim gibi umarım tatil öncesine göre daha da iyi bir konuma gelmişizdir.”

Kaynak: https://www.nottinghamforest.co.uk/