Conte: “Yalan söylemekten ve yalancılardan nefret ederim!”

Southampton mücadelesiyle sezona hızlı bir başlangıç yapmak isteyen Tottenham patronu Antonio Conte, katıldığı basın toplantısında düşüncelerini dile getirdi.

Yapılan transferler hakkında Antonio Conte: “Elbette sağduyulu bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, durumu sadece bu şekilde biliyorum ama basit değil. Özellikle kulüp olarak genel anlamda transfer döneminde hata yapmamaya çalışmalısınız ve biz de hata yapmamaya çalışıyoruz. Ama bence iyi şeyler yapıyoruz. Sonuçta önemli başarılar için savaşmak istiyorsanız, kulübü geliştirmek için daima çalışmalısınız.”

Takımların menajerlerle uzun soluklu birlikteliği hakkında görüşlerini paylaşan Conte: “Bence en iyi yol bu. Uzun yıllar aynı menajerle birlikteyseniz devamlılık sağlayarak hırsı devam ettirirsiniz. En iyi durum bu, sonuçta kulübün her sezon gelişmesi ve büyümesi için vizyon birdir, başka bir menajerle başka bir vizyon değil. Uzun yıllar bir teknik direktöre sahip olduğunuzda kesinlikle süreyi kısaltırsınız çünkü bu şekilde süreklilik sağlarsınız. 7 aydan sonra benim için oyuncularla çalışmak daha kolay, doğal olarak birbirinizi tanıyorsunuz.”

Kısa süreli menajerlik görevleri hakkında Antonio Conte: “Her şeyden önce kulüpte iyi kalmam gerekiyor. Her zaman dürüstleri severim. Bana bir şey söylersen, buna saygı duyarak arkasında durmak zorundasın. İnsanları sevmiyorum, bu konuda farklılar. Bana iyi bir yalan söylersen benimle pek şansın olmaz. Yalan söylemekten ve yalancılardan nefret ederim, olaylar benim tarafımda böyle gelişti.”

Tottenham için başarının nasıl gözükeceği hakkında Conte: “(Gülerek) Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi neden olmasın? Hedefim bu ve ilk andan itibaren kulübün hedeflerini geliştirmek istiyoruz. Yedi ay önce başladığımız süreç bu. Sadece Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı elde etmek hedefinize ulaştığınız anlamına gelmez. Deneyimlerim bana doğru yolda olduğumuzu söylememi sağlıyor. Aynı zamanda kulübün Avrupa’nın en iyi takımlarıyla rekabet edebilmek için başka adımlara ihtiyaç duyduğunu da biliyorum. Bu nedenle küstah ve kibirli olmamalıyız. En iyi kulüp olmak için sahada ve saha dışında çalışmak, gelişmek için devam etmek zorundayız.”

Tottenham’da ne kadar mutlu olduğu hakkında Antonio Conte: “Dürüst olmak zorundayım. Tottenham’a geldiğim ilk günden itibaren gerçekten çok mutluyum çünkü her zaman bir kulüp, harika bir stadyuma ve harika bir antrenman sahasına sahipse modern bir kulüp bulduğumu söyledim. Bir koçun sözleşme imzaladığında bulmak istediği her şeye sahibiz. Bu kulüple önemli bir şey inşa etmek istediğimi söyledim çünkü kazanmayı seviyorum. Bu iki durumu eşleştirmenin, kulübü her sezon önemli bir şey için savaşmaya getirmenin çok önemli olacağını söyledim. Çok iyi biliyorsunuz ki her sezon Premier Lig, Şampiyonlar Ligi, FA Cup ve Carabao Cup’ı sadece bir takım kazanır. İyi bir pozisyonda istikrarlı bir kulüp olmak bunu gerektirir. Diğer kulüpler de aynı şeyi yapmak istiyor, bu yüzden işler çok zor olacak.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/