Conte: “Tek amacımız daha iyi olmak!”

Kuzey Londra derbisi için hazırlık yapan Tottenham patronu Antonio Conte, derbi öncesi katıldığı basın toplantısı düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Antonio Conte: “Eric Dier biraz kas sorunu yaşıyor ve Arsenal maçına uygun değil. Uluslararası aradan önce bu üç maçı oynamamız ve ardından bu önemli oyuncuları kurtarmak zorunda olamamız üzücü. Bu önemli oyuncuları kurtarmak bizim için çok önemli. Birçok sakatlığımız var ve bir de her gün kontrol etmeniz gereken bir Covid durumu var. Bundan dolayı bazen bir sürprizle karşılaşıyorsunuz. Her ne olursa olsun Arsenal maçına hazırlanıyoruz. Şu anda tüm takımlar acı çekiyor ve şikayet etmiyoruz.”

Son maçlardaki sakin tavırları hakkında konuşan Antonio Conte: “Bu soruya şaşırırdım. Elbette, yönetimim sırasında da denemem ve ne zaman sakin kalacağımı görmem gerekiyor. Bunun da bir strateji olduğunu düşünüyorum. Ben aracı kullanabilirim ama bazen sürücü yerinde sakin kalabilir. Oyuncularıma daha fazla sorumluluk verme sürecimin bir parçası. Oyunu başka bir şekilde yaşamak için kendimi zorlamak istersem bu benim için çok zor olacak. Ama bazen oturup en iyi kararı vermek ve zorluklar sırasında oyunla yüzleşmek için oyuncularıma bırakmak zorunda kalıyorum. Oyun sırasında sorumluluklarını geliştirme sürecinin bir parçası olarak yorumluyorum. Elbette çok güçlüyüm ve sezonun sonuna doğru daha da güçlü olacağım.”

Tottenham kariyeri hakkında Antonio Conte: “Bu işi kabul etmeye karar verdim çünkü bu ortamda çalışmak, modern bir kulüpte çalışmak her koç için iyidir. O zaman, hepinizin iyi bildiği gibi, bunu son basın toplantısında da söyledim, dışarıdayken durumu hayal edebilirsiniz. Sonra, durumun içindeyken her yönü çok daha iyi anlıyorsunuz. Şimdi tekrar ediyorum, artık çalışma zamanı. Durumla ilgili değerlendirmelerimi yaptım. Ama şimdi gerçeklerden başka bir şey düşünmüyorum. Burada bulduğum durumu iyileştirmek için çalışmamız yeterli.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/