Conte: “Takım olarak geçen sezondan daha iyiyiz!”

Chelsea‘ye konuk olmaya hazırlanan Tottenham patronu Antonio Conte, maç için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Gelen soru üzerine takımının geçen sezondan daha iyi olduğunu kabul eden Antonio Conte: “Farklılığı azaltmak istiyorsak takımla çalışmam gerekiyor. Geçen sezon geldiğimden bu yana sadece iki ay sonra Chelsea’ye karşı üç maç oynadık. Şimdi yedi ayımız ve bir sezon öncesi dönemimiz oldu. Çalışmalarımızı hayata geçirdiğimizi düşünüyorum. Takım olarak geçen sezondan daha iyiyiz.”

Transfer piyasasının takımlara etkisi üzerine Conte: “Transfer piyasası bizim gibi takımlar için çok önemli ama olay sadece rekabet için oyuncularla anlaşmak değil, kaliteyi artırmak. Chelsea, İngiltere’nin en iyi takımlarından biri ve iki yıl önce Şampiyonlar Ligi’ni kazandılar. Hangi kulüpten bahsettiğimizi ve her sezon yaptıkları yatırımı biliyorum. Bu dönem herkes için önemli.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Antonio Conte: “Oyuncular bu hafta çok iyi çalıştı. Sadece Clement Lenglet ile küçük bir sorunumuz oldu. Oliver Skipp, sanırım birkaç hafta içinde geri dönecek ve bizimle çalışabilecek. Diğer oyuncularsa gerçekten çok iyi durumda.”

Clement Lenglet için özel bir parantez açan Antonio Conte: “Clement Lenglet ile küçük bir sorunumuz var, Chelsea maçı için müsait olduğunu düşünmüyorum. Elbette, Wolves’a karşı bir sonraki oyun için daha uygun olabilir. Yorgunlukla ilgili biraz sorunu var, kasları biraz gergin, ciddi bir şey yok ama önlem olarak bir maç için risk almak iyi değil. Takımdan ayrı antrenmanlar yapıyor ve aramıza dönmek için sıkı çalışıyor.”

Hücum planları hakkında konuşan Antonio Conte: “Harry ve Sonny bizim için hayati önem taşıyor. Geçen sezon, Sonny 23 gol attı ve ligin en skorer ismiydi, Harry de 17 gol attı. Onların gol atmalarına ihtiyacımız var ama aynı zamanda hücum şeklimizde farklı çözümler bulabiliyoruz. Sonuçta hırslı bir takımın gol atmak için birçok çözümü olması gerekiyor. Maç boyunca sağlam olmalıyız çünkü başarıya ulaşmak istiyorsanız, bunu yapmak zorundasınız. Hücumda ve savunmada iyi bir dengeye sahip olmak çok önemli.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/