Conte: “Şampiyonlar Ligi herkes için önemli!”

Tottenham patronu Antonio Conte, Newcastle United maçı için katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

Sözlerine sakatlık güncellemesi yaparak başlayan Tottenham patronu Antonio Conte, orta saha oyuncusu Oliver Skipp ve son dönemlerin formda ismi Ryan Sessegnon’un önümüzdeki hafta takım antrenmanlarına geri dönmelerini beklendiğini söyledi. Ayrıca Conte, Galler formasıyla hafif bir sakatlık yaşayan Ben Davies’in de herhangi bir probleminin olmadığını belirtti.

Şampiyonlar Ligi umutları hakkında Antonio Conte: “Manchester United, bu sezon için çok mücadele eden bir takım. Geçen sezon Liverpool aynı şekilde öyleydi. Dört takım hala diğerlerine oranla çok daha güçlü gözüküyorlar. Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Manchester United. Eğer bana Şampiyonlar Ligi yapma olasılığımızı soruyorsanız, çok, çok, çok zor derdim ama şimdi denemek ve sonuna kadar savaşmak zorundayız. Bu hedefe ulaşmak için çaba göstermeliyiz. Bu hırsa sahip olmak çok önemli. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak benim için çok önemli, kulüp için önemli, oyuncular için önemli, herkes için önemli. Birçok nedenden dolayı önemli bir hedef. Bunu başararak daha da önemli şeyler planlayabilirsiniz.”

Steven Bergwijn’in kulüpte bir geleceği olup olmadığı hakkında Antonio Conte: “Kendisine daha fazla inanması gerekiyor. Topla ve topsuz çalışmaya devam etmesi ve takıma her an yardım etmesi gerekiyor. Futbol bir takım oyunudur ve her an takıma yardım etmeye hazır olmalısınız.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/