Conte: “İşimize saygı duymalılar!”

Leicester City deplasmanı için basın toplantısına katılan Tottenham Hotspur patronu Antonio Conte, takımı ve ertelenen maçlar hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına geçtiğimiz hafta sonu ertelenen Arsenal maçıyla başlayan Antonio Conte, maçın ertelenmesi nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getirdi. Conte, “Sanırım kulüp bir açıklama yaptı. Kulüp, kararla ilgili hayal kırıklığımızı dile getirdi. Garip bir karar oldu ama bence kulüp, kararın hayal kırıklığını anlatmak için önemli bir açıklama yaptı. Premier Lig sakatlıklar nedeniyle maçları ertelemeye karar verirse bu, maçları oynamak için en iyi takvimi yapmaya çalışmak zorunda oldukları anlamına gelir. Tekrar ediyorum, hayatımda ilk defa bir ligin sakatlıklar nedeniyle maçı ertelendi. Bu gerçekten çok garip ve çok şaşırdım. Hayal kırıklığımızı göstermek istememiz çok açıktı. Arsenal’e karşı oynamaya hazırlandık ve ardından oyunun erteleme kararı çok ama çok garipti. Dediğim gibi kulüp gerekli olan her şeyi açıklamalarıyla dile getirdi” dedi.

Sözlerine devam eden Conte, “Oynamak söz konusu olduğunda oynamak zorundayız. Maçları sakatlıklar veya uluslararası görevler için ertelememek gerekiyor. Sanırım Covid-19 gibi çözmemiz gereken büyük bir sorunumuz var ama, ancak bu durum gündeme geldiğinde ertelemeye karar verebilirsiniz, aksi takdirde dürüst olmak gerekirse hayatımda ilk kez bu tür bir karar alındığını deneyimledim. Çok garipti çünkü bu şekilde her şey olabilir, sürekli erteleme talebinde bulunulabilir.” ifadelerini kullandı.

Rennes ile karşılaşacakları zaman Leicester City maçının ertelenmesi hakkında da konuşan Conte, “Premier Lig, Leicester’a karşı oynayacağımız maçın tarihini değiştirmek istemedi. Tekrar ediyorum, Leicester maçı ertelemek istedi ve Premier Lig maçı erteledi. Bu durum Tottenham’a büyük zarar verdi. Avrupa’da takımını korumaya çalışmalısın ama bence bizi kötü bir şekilde cezalandırdılar, dürüst olmak gerekirse tam olarak böyle oldu. İşimize saygı göstermeleri gerekiyor. Biz bir bakıma UEFA’dan değil Premier Lig’den ceza aldık” diye belirtti.

Son olarak transfer dönemi ve oynayacakları Leicester City maçı hakkında yorumlarda bulunan Antonio Conte, “Bu yani transfer konusu medyanın önünde değil, özel olarak konuşulması gereken bir konu. Kusura bakmayın ama bunu ilk söyleyen ben olmayacağım. Doğru olan bu ve özelden konuşup iyi bir çözüm bulmak istiyoruz. Leicester City maçına dönersek gerçekten iyi bir takıma karşı oynamamız gerektiğini biliyoruz, son yıllarda bir şampiyonluk kazandılar ve İngiltere’de önemli şeyler yaptıklarını gösteriyorlar. Zorlu bir maça çıkacağız” dedi.

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/