Conte: “Hayal kırıklıklarım için özür dilerim!”

Leeds United deplasmanıyla çıkış arayan Tottenham patronu Antonio Conte, maç için düzenlenen basın toplantısında kişisel düşüncelerini paylaştı.

Geleceği hakkında konuşan Antonio Conte: “Kulüp gerçek durumumuzu bilen tek konum ve kulüp benim çalışmalarımdan çok memnun. Ne yaptığımız, personelim, bu dört ayda antrenman sahasına getirdiğimiz değişim, her şey… Bu gelişmeler hakkında herkes çok memnum. Maçı kaybettiğimde gidip akşam yemeği yiyecek kişi ben değilim. Burnley maçından sonra neler hissettiğimi sizlere belirttim. Maçı kaybettiğimde ruh halim çok kötü oluyor. Bu nedenle kaybedilen maçlardan sonra yalnız kalmayı ve yenilgiyi sindirmeyi tercih ederim.”

Rodrigo Bentancur ve Oliver Skipp hakkında Antonio Conte: “Rodrigo Bentancur’un yaşadığı problemin ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum, onu çok yakında tekrar takımda görmeyi umuyorum. Skipp’in yaşadığı ise başka bir sorun. Umarım tıp departmanı bana bu konuda yardımcı olur.”

Verdiği tepkiler hakkında Antonio Conte: “Benim mentalitem; kendimi hazırlamak, oyuncuları hazırlamak ve bu tür durumlardan kaçınmak. Acı çekmeyen birçok koç var. Geçmişte bir oyuncu olmak istedim. biraz yumuşak ama aynı zamanda bu şekilde olmak… Her zaman belirttiğim gibi istekle önce bir oyuncu, sonra da bir koç olarak kazandığım şeyler beni herkesten farklı bir insan yaptı. Herkes tecrübeliyle değişir ve kendi hakkında bir şey öğrenir. Elbette kaybettiğimde böyle olacağım, eğer kaybettiğimde mutlu olmamı veya bir basın toplantısına gelip gülmemi bekliyorsanız, bu kişi ben değilim. Hayal kırıklığımı gösterdiysem özür dilerim çünkü belki bunu içeride tutmak ve göstermemek daha iyi olurdu, ancak her şekilde kendim olduğumu düşünüyorum.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/