Conte: “Diğerleri gibi zamanım yoktu!”

Tottenham patronu Antonio Conte, Aston Villa maçı için düzenlenen basın toplantısında oyuncuları hakkında özel açıklamalar yaptı.

Sakatlıklar hakkında Antonio Conte: “Yeni sakatlık yok, iki kişiyle iyi haberler var çünkü Ryan Sessegnon ve Sergio Reguilon bizimle antrenman yaptılar. Oliver Skipp hakkında beklememiz gerekiyor. Henüz hazır değil ve ona karşı sabırlı olmalıyız. Zamanla bu sorunu çözmemiz gerekiyor.”

Harry Kane hakkında Antonio Conte: “Futbol dünyasında önemli bir konumu hak ettiğini düşünüyorum. Bence Harry de dünyanın ve tarihin en iyilerinden biri olabileceğini göstermek için doğru yaşta. Çünkü kulüp ve milli takım için çok gol attı. Bunu pekiştirmek ve en iyilerden biri olmak için doğru yolda ilerliyor. Dokuz ve 10 numara olması tipik değil. Bu özelliğinden yararlanmaya çalışıyoruz. Harika bir oyuncudan bahsediyoruz. Onu geliştirmek çok zor ama biz onu en iyi forvet olmak için en üst hırs için zorlamaya çalışıyoruz.”

Matt Doherty hakkında Antonio Conte: “Matthew, büyük gelişme gösteren tipik bir oyuncu. Başta hatırlarsanız, benimle birlikte çok fazla oynamadı çünkü o anda oynamayı hak etmediğini düşünüyordum. Sonra çok çalıştı ve kadroya girdi. O gerçekten iyi bir adam ve her antrenmanda kendini geliştirme arzusunu ve iradesini görebiliyoruz. Harika bir mentalitesi var, çoğu zaman oyuncular fazla oynamadığında zihinsel olarak çöküyorlar. Bunun yerine bana güçlü olduğunu gösterdi ve bana ‘Sen ne istersen onu yaparım, gelişeceğim ve hazır olduğumda gelişeceğim’ dedi. Oynamak istiyordu ve bunu hak etti. Bunu bana konuşarak değil, tavır ve davranışlarıyla gösterdi. Çok iyi ve kendinden emin oynuyor ve onun adına çok mutluyum. Bu herkese iyi bir örnek.”

Oliver Skipp’in sezonun geri kalanında dinlenmeye ihtiyacı olup olmadığı konusunda Conte: “Kesinlikle hayır. Onu bu sezon için kurtarmak zorundayız, hedef bu olmalı, Tanganga durumundan tamamen farklı. Japh dizinden sakatlık geçirdi ve sezonu kapanmıştı ama Skipp için hayır. Oyuncunun iyileşme olasılığını hissetmesi önemli çünkü ona ihtiyacımız var, ona güveniyoruz. Gerçekten üzgünüm çünkü o bu tür bir sakatlığı hak etmiyordu.”

Takımla daha çok zaman geçirmesi hakkında Antonio Conte: “Takımla çalışmak için daha fazla günüm oldu ve bu önemli. Unutmayalım, buraya Kasım ayında geldim ve diğer menajerler gibi sezon öncesi zamanına sahip değildim. Yaz aylarında imzalamak istediğiniz oyuncular oluyor, kendiniz bir plan yapıyoruz. Böyle şeyler için zamanım yoktu. Fiziksel ve teknik yönleri geliştirmek için ekibimle daha fazla zaman geçirmek benim için önemli.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/