Conte: “Büyük başarılar için özel bir arzum var!”

Tottenham patronu Antonio Conte, Brentford maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Antonio Conte: “Romero’da haberler olumlu değil, durumu pek iyi değil. Çünkü sakatlığı ciddi ve onu tekrar görmenin zaman alacağını düşünüyorum. Elbette gelecek yıl yanımızda olacaktır, ancak sakatlığını her hafta kontrol etmemiz gerekiyor, gerçekten sakatlığı ciddi. Şimdi toparlanmaya çalışıyor, uzun bir zamana ihtiyacı var. İyileşmesi için zamana ihtiyacı var. Aramızda olmaması çok üzücü çünkü bizim için önemli bir oyuncuydu. Ocak, Şubat bilmiyorum ama 2021 için oynaması gerçekten imkansız, onu iyileşmesi için beklemeliyiz. Gio’nun [Lo Celso] durumu Romero’dan çok daha iyi. Benim beklentim onu ​​Brentford maçından sonra sahada görmek. Çalışmaya başladı, Gio kullanmamız gereken başka bir oyuncu, o iyi bir oyuncu.”

Ara transfer dönemi hakkında Conte: “Şimdilik Ocak ayı günümüze çok uzak. Konsantre olmamız gerekiyor. Masayı yukarı kaldırıp puan almamız gerekiyor. Bizim için üstümüzdeki takımlara yakın olmak çok ama çok önemli, şu an transfer konuşacak halimiz yok. Tüm kadrom için doğru değerlendirmeler yapmam gerekiyor. Çok ama çok maç oynamamız gerekiyor. Bu oyunculara güveniyorum. Çok çalışıyoruz. Ocak ayından ya da takımı geliştirmenin yolundan bahsetmedim. Tekrar ediyorum: Tottenham ile yeni bir işe başlamak için büyük bir heves ve sabırla buradayım.”

Tottenham ile geleceği hakkında Antonio Conte: “Şu anda en iyi kulüplerden biraz uzakta olduğumuzu biliyorum ama durumu iyileştirmek için çalışmamız gerekiyor. Başlangıç ve sonrası için iyi bir temel oluşturmamız gerekiyor. Bunu yapabiliriz ve o zaman taraftarlarımız bizi daha çok destekleyecek. Pek kolay gözükmüyor ama yapabiliriz, bu güce sahibiz. Büyük bir heves ve sabrım var, burada önemli bir şey kazanabileceğimize inanıyorum. Sabır ve zamana ihtiyacımız var ama ben büyük bir şey yapmak için büyük bir arzuya sahip olduğuma inanıyorum. Bir işe girdiğinizde değerlendirmelerinizi yapmanız ve duyumlarınızı hissetmeniz gerekiyor. Ve dürüst olmak gerekirse, Tottenham’ın fikirlerimi ve futbol felsefemi getirmek için doğru kulüp olduğunu hissettim. Bu nedenle işi kabul ettim.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/