Conte: “Bu ilk değil son da olmayacak!”

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Tottenham patronu Antonio Conte, Wolverhampton maçı için kameraların karşısına çıktı.

Chelsea maçı hakkında Antonio Conte: “Geçmişte insanlar Tottenham hakkında ‘evet, iyi oynuyorlar’ derdi ama hırsınız varsa, aynı zamanda doğru ruha da sahip olmalısınız. Oyun sırasında yaşarsın ya da ölürsün. Yaşarsan rakibin öldü demektir. Sen ölürsen rakibin oyunu kazanmış demektir. Her şeyin özeti bu!”

Cristian Romero’nun sakatlığı hakkında Antonio Conte: “Maçın son bölümünde Chelsea’ye karşı küçük bir sorunu vardı. Maçtan sonra biraz ağrı hissetmeye başladı ve hemen onun durumunu kontrol ettik. Oyuncu sahada olmak istedi ama bu durumda risk almamıza gerek yok çünkü oynayacak çok maçımız var, bu yüzden bu riski almak aptalca olurdu. Bu nedenle Wolves’a karşı müsait değil.”

Oliver Skipp’in ayağındaki sakatlık hakkında Antonio Conte: “Yarından sonra tekrar koşmaya başlayacak. Umarım bu konuda biraz şanslı olur çünkü Ocak ayından beri bazı sorunları oldu. Oynayacak çok maçımız olduğunda eminim sahada olması için onu hazır bulunduracağız.”

Potansiyel transfer gelişmeleri hakkında Conte: “Biz iyiyiz. Biri ayrılırsa, o zaman kesinlikle başka bir oyuncunun gelmesi gerekir, özellikle de bir oyuncu düzenli olarak oynamak istiyorsa ve onları burada tutmak zorsa önümüze çıkan fırsatları değerlendirebiliriz, ancak şu an için gayet iyiyiz.”

Chelsea maçından sonra kırmızı kart görmesine rağmen sahada olup olmayacağı üzerine Conte: “Umarım öyledir, yerimde kalmam daha doğru olur. Elbette bu tür durumlardan sonra çok şey öğrenebilirsiniz ama bu durumlarda sakin kalmam ve aşırı tepki vermemem benim için gayet iyi.”

FA tarafından uygunsuz davranışlar nedeniyle suçlanması üzerine Conte: “Şu an her kararı kabul etmek zorundayız. Bazen bu tür bir durum olabilir. İki koçun anlaşmazlığa düşmesi ilk değil ve son olmayacak. En önemli şey devam etmemiz ve birbirimize saygı duymamız gerektiğidir. Benim için durum orada bitiyor.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/