Conte: “Brentford maçı sözleşmemden daha önemli!”

Brentford maçı için basın toplantısına katılan Tottenham patronu Antonio Conte, kendisine sorulan birçok soru hakkında kişisel düşüncelerini paylaştı.

Harry Kane hakkında konuşan Antonio Conte: “Birinci sınıf bir forvetten bahsediyoruz. Doğal olarak en heyecanlı olarak gösterilen anlarda ya da kritik dönemlerde penaltı kaçırabilirsiniz. Böyle dönemlerde biraz hayal kırıklığına uğradığınız anlar elbette olacaktır. Onun yaşadıklarını yaşadım ve onu anlıyorum. Böyle zamanlarda gerçekten hayal kırıklığına uğrarsınız ve ilk dönemde biraz üzülürsünüz, sonraysa yolunuza devam etmek zorunda kalırsınız. Futbol size yeniden eğlenme fırsatı verir. Biz bu işi yapıyoruz ve bundan dolayı çok şanslıyız çünkü spordan keyif alabiliyoruz ve futbol bize oynama imkanı veriyor. Harry için endişelenmiyorum, onun bizimle son iki günde çok iyi antrenman yaptığını gördüm.”

Gündemden düşmeyen yeni sözleşme konusu hakkında Antonio Conte: “Basın toplantısında bu konuyu konuşmak istemiyorum çünkü Brentford’a karşı oynayacağımız maçın bundan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Söyleyebileceğim tek şey, bu kulüpte çalışmaktan gerçekten çok mutluyum ve kulüple gerçekten iyi bir ilişkim var. Her gün konuşuyoruz ve her gün en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz. Önümüzde eğlenecek daha altı ayımız var ve sonra en iyi çözümü bulacağız.”

Dünya Kupası’nda forma giyen oyuncularının durumu hakkında Antonio Conte: “Final ve üçüncülük maçında oynayan oyunculardan sadece Ivan kadroya geri döndü ve bizimle antrenman yaptı. Brentford’a karşı uygun olacak. Onun dışında Lloris’in biraz yedek kulübesinde kalmasını istiyorum çünkü Dünya Kupası’ndan sonra bu oyunculara dinlenmeleri için biraz zaman vermek çok önemli. Romero’nun ise Aston Villa’ya karşı oynanacak bir sonraki maç için uygun olmasını umuyorum.”

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/