Clyne geri dönüşe hazırlanıyor!

Crystal Palace patronu Roy Hodgson, herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmayan ve serbest oyuncu statüsünde yer alan Nathaniel Clyne’a şans vermeyi planlıyor.

Gelecek hafta Crystal Palace ile idmanlara çıkacak olan İngiliz sağ bek, kariyerini tekrar yoluna sokmak için büyük bir meydan okumaya hazırlanıyor. 2012 yılında Crystal Palace’tan Southampton’a giden ve ardından Liverpool forması giyen Clyne; yaşadığı sakatlıklar nedeniyle aktif futbol yaşantısında sıkıntılı süreçler yaşamıştı. Merseyside’da forma giyerken sırtından ciddi bir sakatlık yaşayan Clyne, geçtiğimiz sezon ise çapraz bağlarını yırtmıştı.

Roy Hodgson ise oyuncunun bir şansa daha sahip olduğunu belirterek idmanlara çıkmasını ve test edilmesini istedi. Hodgson, “Nathaniel Clyne bizimle antrenman yapmadı, onu görmedim. Bugün test edileceğine inanıyorum, bu yüzden önümüzdeki birkaç hafta boyunca bizimle birlikte bazı antrenmanlara katılabilir; burada zindeliğini geliştirmek ve bize aslında sadece bize değil, belki de diğer kulüplere de kendini tekrar göstermek istiyordur. Onu tekrar sahalarda görmekten ve ona bu fırsatı vermekten mutluluk duyuyoruz. Bir değişken var, sakatlanma durumunun önümüzdeki birkaç hafta içinde nasıl ortaya çıkacağına bağlı olacak; ancak Nathaniel’in nerede olduğunu görmek çok güzel olacak ve ona bir şey teklif etmemiz için bir fırsat varsa ya da ona bir şey teklif etmemizle ilgileniyorsa, o zaman bize katılması için adımlar atacağız” dedi.

Crystal Palace altyapısının ürünü olan Nathaniel Clyne, 2008-2012 yılları arasında Palace formasını giymişti. Kariyeri boyunca sakatlık sorunları yaşayan İngiliz oyuncu, son olarak Bournemouth kadrosunda yer alıyordu.