Claudio Ranieri Fulham’dan ayrıldı!

Fulham Claudio Ranieri ile yolları ayırmasının ardından geçiçi menajer olarak takımın başına Scott Parker’ı getirdi.

Dün oynanan Southampton maçından sonra kulüp sahibi ile görüşebileceğini belirten ve güvende olmadığını söyleyen Ranieri’nin Fulham kariyeri daha 4 ay doldurmadan son buldu.

Ranieri’nin yerine gelen isim olan Scott Parker ise Premier Lig takipçileri tarafından yakından tanına bir isim. Futbolculuk kariyeri boyunca çeşitli Premier Lig takımlarında görev alan Parker, kariyerinin son dört yılını Fulham’da tamamlamıştı. Futbolculuk kariyeri sonrası teknik ekipte görev alan Londra doğumlu Parker geçici menajerlik için koltuğa oturdu.

Kulüpten ayrılmasının ardından Fulham’ın resmi sitesine açıklamalarda bulunan Ranieri, “Burada bulunduğum süre boyunca bana verdikleri destek için kulübe, oyunculara ve taraftarlara teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Resmi site aracılığıyla açıklamalar yapan bir başka isim ise kulüp başkanı Shahid Khan oldu. Değişimin kendisi adına sürpriz yaratmadığını her iki taraf içinde doğru olanın yapıldığını vurgulayan Khan; “Benim için sürpriz olmadı, Claudio her zamanki gibi mükemmel bir beyefendiydi. Claudio’nun Fulham’daki görev süresi, Kasım ayında yönetici olarak atandığında beklediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz sonucu vermedi; ancak sadece bugün içinde bulunduğumuz pozisyon için suçlanmadığından emin olun” diye belirtti.

İtalyan teknik adam, kendisinden önceki menajer Slavisa Jokanoviç’in Kasım ayında Craven Cottage’deki yerini aldı, ancak devralmasından bu yana 17 maçta yalnızca üç galibiyet alabildi.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment