Chilwell, “Lampard en önemli etkendi”

Chelsea’nin yeni transferlerinden Ben Chilwell, Frank Lampard’ın Chelsea’ye katılmasında büyük bir etki yarattığını ve eski orta saha oyuncusunun idollerinden biri olduğunu söyledi.

Frank Lampard’ın uzun zamandır takip ettiği ve ısrarla istediği Ben Chilwell, Chelsea’ye transfer oluş sürecinden ve yeni koçu Frank Lampard hakkındaki düşüncelerinden bahsetti. Chilwell, “Frank’in yönetiminde bir takımda çalışacağımı asla hayal etmezdim. Onu küçükken çok izlerdim ve onun futbol tarzından zevk alırdım. Şu an menajerlik yapan birçok harika oyuncu vardı ama gelecekte onun altında oynayabileceğimi hiç düşünmemiştim! Harika bir futbolcuydu ve bu benim buraya gelmem için büyük bir nedendi. Büyüdüğüm, izlediğim ve saygı duyduğum birinin altında oynamak heyecan verici duruyor. Benim buraya gelmem için yeterli bir nedendi. Benimle konuşurken bana Ashley Cole örneğini verdi ve onun gibi burada önemli işler başarabileceğimi söyledi. Onun futbolculuk kariyerini Chelsea’de taklit etmek istiyorum. Chelsea’nin bir kulüp olarak onun için ne anlama geldiğini ve burada elde ettiği başarıya nasıl ulaştığını öğrenmek için oldukça hevesliyim. Dediğim gibi, ben de böyle şeyler bulmak için Frank ile sohbet etmek için oldukça hevesliydim. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca burada yaptıklarını taklit etmek için elimden geldiğince çalışacağım” diye konuştu.

2016 yılında Leicester’a transfer olan ve 4 yıl forma giyen Ben Chilwell, geçtiğimiz ay Chelsea’ye tam 50 milyon euro karşılığında transfer olmuştu.