Chıcharıto, bir hayalin peşinde!

Javier Hernandez, West Ham’ın ligi ilk dört takım içerisinde bitirebileceğine inanıyor.

Geçen sene sıkıntılı geçen sezon sonrası, Javier Hernandez bu sene Premier Lig’de ilk dörde girebilmek için mücadele vereceklerini iddia etti.

Geçen sezon West Ham, Slaven Bilic ile sezona başladı ancak ilk 11 lig maçından sadece ikisini kazanması sonrası Kasım ayında görevden alındı. Sonrasında David Moyes takımın başına geçti ve West Ham ligi 13. sırada bitirdi. Ancak David Moyes’in yerini bu yaz transfer pazarında da önemli ölçüde destek gören eski Manchester City patronu Manuel Pellegrini aldı.

Pellegrini’nin takımın başına geçmesinden sonra heyecanlanan West Ham’lı forvet Javier Hernandez, takımının Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi ihtimalini kuvvetlendireceklerini ve bunu yapabilme potansiyellerinin olduğunu söyledi.

Kulüp sitesine yaptığı açıklamalarda, ilk dört hedefinin yüksek bir hedef olduğunu söyleyen Hernandez, ”Ben bir hayalperestim. Her zaman olabildiğince yükseğe hedef koyuyorum ve West Ham’ı Şampiyonlar Ligi’nde hayal ediyorum, neden olmasın?” dedi.

Pellegrini konusunda ise Javier, ”Manuel, Dünya Kupası öncesi beni aradı. Çünkü geçen sezon sonrası durumumun zor olduğunu biliyordu. Bana, takımda kilit bir rol biçtiğini ve onun için önemli bir oyuncu olacağımı söyledi. Açıkçası beni çok iyi hissettirdi.” dedi.