Chelsea Ziyech için elini çabuk tutuyor!

Mirror’da Chelsea’nin, gelecek transfer dönemi için Ajax ile Hakim Ziyech transferinde anlaşmaya vardığı yazıldı. Söz konusu transfer için Chelsea’nin kasasından yaklaşık 40 milyon sterlin çıkacağı belirtildi.

Frank Lampard’ın gelecek sezon için kadrosuna katmak istediği birinci transfer hedefi olarak gösterilen Hakim Ziyech için hamlelerin şimdiden başladığı vurgulandı.

Lampard’ın oyuncuyu devre arasında takıma katmak istediği ancak kulübün bu transferi ertelediği belirtildi. Özellikle transferin son gününde yaptığı açıklamalarla Frank Lampard’ın fazlasıyla mutsuz olduğu gözlemlenmişti. Geçtiğimiz sezon takımı ile üç yıllık yeni sözleşme imzalamasına rağmen Faslı ismin sezon sonu takımdan ayrılmaya sıcak baktığı belirtildi. Transferin onay alması için ise Hollandalı der Dergragraaf gazetesi, Chelsea’nin sezonu ilk dörtte bitirmesi ve Şampiyonlar Ligi için hak kazanması gerektiğini iddia etti. Ancak yayınlanan haberde tarafların şimdiden transfer için anlaştığı yazıldı.

Transferin son gününde ise Lampard şu açıklamalarda bulunmuştu: “Bazı şeyler benim kontrolümde değil. Her zamanki gibi ilk düşüncem antrenman sahasında olan şey. Yeni oyuncuları takıma dahil etmek istediğimiz açık. Kesinlikle oyuncuları dahil etmek istedim. Sanırım son birkaç haftadır bunu oldukça netleştirdim ama olmadı.”

Lampard’ın Ziyech transferinde ısrarcı olmasında ise bu sene karşılaştıkları Ajax maçlarında yıldız oyuncunun performansının referans olduğu yazıldı.

Hakim Ziyech için Arsenal ve Manchester United’ın takipte olduğu biliniyor.

Leave a Comment