Chelsea tarihe geçti

Premier Lig’de 2018/2019 sezonunun ilk haftası geride kalırken Chelsea haftayı yalnızca üç puanla değil aynı zamanda tarihi bir başarıyla taçlandırdı.

1992 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en prestijli ligi haline gelen Premier Lig’de Chelsea, 800 deplasman puanı toplamayı başarabilen üçüncü takım oldu.

Maviler yeni Teknik Direktörleri Maurizio Sarri yönetiminde çıktıkları sezonun ilk karşılaşmasını deplasmanda Huddersfield Town ile oynamış ve karşılaşmadan 3-0’lık rahat bir galibiyetle ayrılmıştı.

Kazanılan üç puanla birlikte Londra ekibi toplamda 802 deplasman puanına ulaşarak lig tarihinde bunu başarabilen Manchester United (925) ve Arsenal (803)’den sonra listeye adını yazdırmış oldu.

Özellikle geçtiğimiz sezonlarda teknik direktörlerini sabote ettikleri suçlamasıyla gündeme gelen Chelsea’li oyuncuların yeni sezon itibariyle Sarri yönetiminde nasıl bir tutum sergileyecekleri ve İtalyan çalıştırıcıyla sorun yaşayıp yaşamayacakları önemli bir merak unsuruydu. Ancak sezonun ilk maçında göze çarpan istekli oyun şimdilik bu soruların üstünü örtmeyi başardı.

Kaynak: www.skysports.com