Chelsea deneyimli oyuncu için elini çabuk tutuyor!

Geçtiğimiz transfer dönemi Chelsea kadrosuna katılan tecrübeli savunma oyuncusu Thiago Silva; gösterdiği başarılı performans ile bir yıl daha Chelsea’de kalmasını sağlayacak olan opsiyonu kullanmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yaz PSG’den ayrılarak 12 aylık bir kontrat ile Chelsea kadrosuna katılan Brezilyalı oyuncunun sözleşmesinde bir yıl uzatma opsiyonu yer alıyor. Sezonun henüz ortasına gelinmemesine rağmen etkileyici bir grafik çizen deneyimli oyuncu için Chelsea elini çabuk tutarak, kontratı tazelemeyi planlıyor.

Önümüzdeki yıla kadar herhangi bir görüşmenin yapılması beklenmemesine rağmen Chelsea patronu Frank Lampard’ın deneyimli oyuncuyu bir sene daha kadroda tutmak istemesi görüşmelerin öne alınmasına neden olabilir. Sky Sports’da yer alan haberde Frank Lampard’ın kulüple görüşerek bu konuda onay istediği; deneyimli oyuncuyu yaşına rağmen kadrosunda görmek istediği bildirildi. Yayınlanan haberde Chelsea’nin opsiyonu devre arasından hemen sonra kullanarak sözleşmeyi tazeleyeceği vurgulandı.

Sezona iyi bir başlangıç yapan Maviler, 18 puan ile Tottenham ve Liverpool’un ardından üçüncü sırada yer alıyor. Hafta sonu Tottenham ile karşılacak olan Chelsea’de Frank Lampard, Jose Mourinho düellosu merakla bekleniyor.