Ceballos geri dönüyor!

Geçtiğimiz sezon Real Madrid’den kiralanan ve gösterdiği performansla Mikel Arteta’yı etkileyen Dani Ceballos, tekrar Arsenal forması giymeye hazırlanıyor.

Kiralık kontratının tamamlanmasıyla İspanya’ya geri dönen yetenekli orta saha, Real Madrid ile sezon öncesi kampında bulunuyor. Arsenal, transfer döneminin başından itibaren oyuncuyu bonservisiyle transfer etmek istemesine rağmen herhangi bir gelişme kaydedemedi. Real Madrid’de forma sıkıntı yaşaması beklenen Dani Ceballos ise Temmuz ayında yaptığı açıklamalarla tekrar Kuzey Londra temsilcisi için forma giymenin kariyeri için en doğru adım olacağını söyledi.

Arsenal’in oyuncuyu bonservisiyle alamaması durumunda kiralık olarak tekrar takıma kazandırmak istemesi transfer için önemli bir adım kaydettirdi. Real Madrid ile görüşmelerini sürdüren Arsenal, oyuncuyu kiralık olarak takıma kazandırmak için yoğun bir çaba içinde. Geçtiğimiz ay Sky Sports’a düşüncelerini aktaran Dani, “Arsenal’de çok mutluyum, zaten bir yıllık deneyime sahip olduğum bir kulüp, bu yüzden geri dönmek çok kolay olacak. Yeni bir lige veya farklı bir menajer ve oyuncularla yeni bir kulübe adapte olmak zorunda kalmayacağım. Bunun benim için iyi bir adım olacağını düşünüyorum. Ama dediğim gibi, geleceğim Real Madrid’e bağlı ve şu anda kararlarını bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Arteta hakkında da düşüncelerini dile getiren 24 yaşındaki orta saha, “Oyunun çeşitli yönleri hakkında çok şey biliyor ve taktiksel olarak iyi çalışıyor. Ayrıca Pep Guardiola ile çok zaman geçirdiği de açık çünkü kendisiyle aynı özelliklere sahip. Onunla uyumum gayet güzel. Bence gelecekte dünyanın en iyileri arasında yer alacak bir yönetici” dedi.