Ceballos formayı istiyor!

Arsenal’in sezon başında Real Madrid’den kiralık olarak kadrosuna kattığı ve yaşadığı sakatlık sonucu formasından uzak kalan Dani Ceballos, Marca’ya konuştu.

Sözlerine önce Mikel Arteta’yı değerlendirerek başlayan genç yıldız, “Kulübün zor bir durumuna geldiği doğru, ama zihinsel olarak şu anda Arsenal’in ihtiyaç duyduğu türden bir antrenör. Mikel parlak bir antrenör olacak. O bu mesleği Pep Guardiola’dan öğrendi. Tam olarak bana uygun bir oyun felsefesine sahip.” dedi.

Arteta’ya kendini kanıtlamak ve forma şansını arttırmak istediğinin altını çizen Ceballos, “Onunla yaklaşık iki haftadır çalışıyorum ve şimdi ona Arsenal için oynayabileceğimi ve ne kadar iyi olduğumu göstermeliyim. Kış tatilinden sonra takım için önemli olacağım.” diye belirtti.

Arteta’dan görev alan ve başarısız olan Unai Emery hakkında da konuşan Dani, “Emery benim için birçok şey yaptı. Ona yardımcı olamadığım biraz kendimi kırgın ve aciz hissediyorum.” diye konuştu.

Devre arasında Arsenal’in kendisini geri göndereceğini ve Valencia’ya gideceği yönündeki transfer dedikodularını reddeden Ceballos, yaşanan durumu şu cümlelerle ifade etti. Dani Ceballos: “Burada sevildiğimi hissediyorum, her Emirates’te oynadığımda veya ısınmak için dışarı çıktığımda hayranlar beni her zaman destekliyor. Aptalca bir şey gibi görünüyor olabilir ama Arsenal taraftarlarının benim için bir şarkısı vardı. Takımda sadece kendi şarkıları olan üç veya dört oyuncu var ve yıllardır buradalar.”

Leave a Comment