Carrick: “Sadece maçı düşünüyorum!”

Manchester United cephesinde görev alan Michael Carrick, hafta sonu oynanacak zorlu Chelsea maçı öncesi basının karşısına çıktı.

Geçici menajerlik hakkında Carrick: “O cepheden haber yok. Size pek bir şey söyleyemem, spekülasyonlar ortada duruyor, ben sadece maça odaklanıyorum.”

Yeni menajerin yaratabileceği etki hakkında Carrick: “Hızlı bir etki yaratabilirsiniz. Bazen fikirler değil, farklı bir ses olması her şeyi değiştiriyor. Hatta tarih bunu kanıtlıyor. Önümüzdeki günlerde ne olacağını göreceğiz. Saf odak noktam, takımı elimden gelen en iyi şekilde hazırlamak. Şu anda sahip olduğum büyük bir sorumluluk var ve kendimi buna adıyorum. Pazar gününden sonra neler olacağını hiç düşünmüyorum.”

Donny van de Beek hakkında Michael Carrick: “Donny çok esnek ve farklı pozisyonlarda oynayabilen oyunculardan biri. Donny’nin en uygun olduğunu düşündüğümüz yer konusunda fikirlerimiz var ama bu kadar esnek olması gerçek bir avantaj sağlıyor. Şu ana kadar yaptıklarını onun takım için neler yapabileceğinin bir göstergesi olarak yorumluyoruz.”

Jadon Sancho hakkında Michael Carrick: “Jadon müthiş bir futbolcu. Topla oynarken ya da top ona geldiğinde ondan daha mutlu birinin olduğunu sanmıyorum. Bir şeyler yaratmaya çalışıyor, defansın arasına giriyor ve gol atmak istiyor. İşte o zaman en mutlu olduğu an tam olarak bu oluyor. Bunu maçlarda ve antrenmanlarda gördüm, tek yapması gereken topu almak ve ağlarla buluşturmak.”

Ayrıca konuşan Michael Carrick, Luke Shaw ve Fred’in durumlarının henüz netlik kazanmadığını ve oyuncuları hakkında şüphelerin olduğunu doğruladı.

Kaynak: https://www.manutd.com/