Carrick: “Öğrenmeye her zaman hazırım!”

Manchester United teknik ekibinden Michael Carrick, yarın oynanacak Arsenal maçı için düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Chelsea maçında Cristiano Ronaldo’nun oyuna yedekten dahil olması hakkında Carrick: “Bu tür kararlar, olduğundan daha büyük bir havaya giriyor. Kararlar çok farklı nedenlerle alınıyor. Bunu büyük bir karar olarak görmedim. Kampın içinde değildi. Ortada bir dert yok, gayet iyiydi ve sorun olmadı.”

Ole Gunnar Solskjaer’in ardından elde ettiği menajerlik deneyimi hakkında Michael Carrick: “Uyum sağlamak ve yeni bir mücadeleye girmek zorunda kaldım. Belki konfor alanımın dışında kalan bazı becerileri öğrenmek zorunda kaldım ve daha önce hiç bunlarla uğraşmak zorunda kalmamıştım. Bununla zaman zaman nasıl başa çıktığımı görmekten keyif aldım. Her zaman öğrenmeye hazırım. Bu hafta iş hakkında çok şey öğrendim, ancak neler olduğunu görmeye zaten oldukça yakındım. Bir adım atıldı ama belki de insanların düşündüğü kadar büyük bir adım değildi.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Michael Carrick: “Yılın bu zamanında her zaman çok fazla oyun oynayan oyuncular olurdu. Ama onların ötesinde her zaman bir dereceye kadar beklediğiniz oyuncular vardır. Açıkçası, Harry uzaklaştırıldıktan sonra takıma geri dönüyor ama yarın kimin uygun ve müsait olduğunu göreceğiz. Raphael Varane, Paul Pogba ve Edinson Cavani hala kadro dışı. Luke Shaw ise son iki maçını kafa travması nedeniyle kaçırdıktan sonra değerlendirilmeye devam ediyor.”

Fred hakkında Michael Carrick: “İyi bir Brezilya takımı için ilk tercih olduğu gözden kaçıyor. Kulübe geldiğinden beri ne kadar geliştiğini gösteriyor. İnsanların görmediği en büyük şeylerden biri onun bir takım oyuncusu olma arzusu. Kendini sahaya koyuyor. Bileğini Villarreal’e karşı burktu, bir çok oyuncunun ayrıldığını gördüm ama o ortaya çıktı. Sert ve şişmiş bir bilekle sahadan ayrılmadı. Ardından bunu atlattı ve bir sonraki maçı kaçırmasına izin vermedi. Bu zihniyet bulaşıcı. Ben bunun için varım. Takıma harika bir enerji getiriyor. Son birkaç maçta sahanın ileri hattında oynadı çünkü birkaç şeyi düzelttik ve şimdiye kadar çok iyi iş çıkardı. Geçen gece neredeyse gol atıyordu. Takıma çok şey katıyor. Onu seviyorum.”

Kaynak: https://www.manutd.com/