Carragher, “Mourinho haklıydı!”

Eski Liverpool oyuncusu ve Sky Sports yorumcusu Jamie Carragher, Mourinho’nun Ndombele hakkında söyledikleri hakkında haklı olduğunu belirtti.

Jamie Carragher, geçtiğimiz hafta oynanan Burnley maçında Ndombele’nin performansının fazlasıyla yetersiz kaldığına işaret ederek Jose Mourinho’nun düşüncelerine katıldığını vurguladı. Mourinho’nun Tottenham’a gelişinin ardından forma şansı bir hayli düşen ve birçok kez Portekizli menajer tarafından eleştirilen Ndombele, Burnley maçı sonrası yine aynı duruma düştü. Burnley maçı sonrası Mourinho, Ndombele için artık fırsat yaratmanın kolay olmayacağanı söylemişti.

Sky Sports’a konuşan Carragher, Mourinho bu konuda haklı olduğunu ve kendisini desteklediğini söyledi. Carragher; “Oyuncuları eleştiren menajerler hakkında her zaman bu tartışmaya sahibiz. Maçı anlatırken aynı şekilde bunu savundum ve Tottenham’ın bir karışıklık içinde kaldığını belirttim. Onun performası toplu oyunda utanç verici değildi ama top rakipteyken neler yaptığına inanamazsınız” diye belirtti.

Sözlerine devam eden Carragher, “İlk yarıda maçın istatistiklerine bakarsanız, Tottenham için en iyi oyunculardan biriydi. Onu oyunda izlediğinizde, topu nadiren kaybeder. Ama 45 dakika içinde tek bir sprint yoktu ve en yüksek hızı 10. oldu. Merkezden topu alamadı ve arkada kaldı. Topun yanına gelene kadar dolaşıyor ve hareket etmiyor gibi görünüyor. Diğer insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemeyi seviyor. Bana çocukken nasıl futbol oynadığımızı hatırlatıyor. Top varken oyundasınız, top rakipteyken kayboluyorsunuz. Topsuz alanda oynamayı sevmiyor, savunma yapmayı sevmiyor. Koşmayı denemiyor. Sadece topu ona verirseniz canlanıyor. Bu seviyede oynamak için yeterli değil. Mourinho onun hakkında doğru şeyleri söylüyor, ona katılıyorum. Koşmalısın, her zaman sahada olmalısın. Premier Lig’de oynamanın birinci kuralı budur. Çok garip onu kadroya katmak için çok para harcadılar ve karşılığı gelmedi. Bu şekilde Premier Lig dışında bile oynaması çok zor” diye konuştu.

“MOURINHO’NUN YAPTIĞINI YAPMAZDIM!”

Yaşananlar hakkında yorum yapan bir diğer isim ise Sven-Goran Eriksson oldu. Mourinho’yu eleştiren Eriksson, “Jose Mourinho’nun yaptığı şeyden her zaman korktum. Oyuncuyu kaybetmekten çekinirdim. Bu düşünceleri kamera karşısında değil belki soyunma odasında ya da oyuncuya karşı ofiste belirtirdim. Bir oyuncuyu nasıl oynadığı konusunda hiçbir zaman kamuoyuna karşı eleştirmedim. Eleştiri doğru olabilir fakat kamera karşısında olması doğru değil” dedi.

Leave a Comment