Carragher’dan Chelsea’ye Arsenal benzetmesi!

Manchester City’nin Etihad’da Chelsea’yi 6-0 gibi farklı bir skorla geçmesinin ardından eski Liverpool efsanesi Jamie Carragher, Sarri’nin Chelsea’sini Wenger’in Arsenal’ı ile karşılaştırdı.

Manchester City’nin ezici üstünlüğünü görmezden gelmeyen Carragher, Chelsea cephesinde ise futbolcuların zihinsel olarak yeterince güçlü olmadıklarını söyledi. Wenger’in son dönemlerinde Arsenal’in büyük takımlara karşı oldukça kötü bir görüntü çizdiğini vurgulayan Carragher, Chelsea’yi eleştirirken Maurizio Sarri’nin oyuncuları motive etmekte yetersiz kaldığını belirtti. Chelsea’nin futbolunu izlerken yeni bir şeyi düşünmediğini daha çok Arsenal’i hatırladığını söyledi.

Sky Sports ekranlarında maç hakkında düşüncelerini belirten Carragher, “Manchester City inanılmazdı fakat Chelsea büyük bir yenilgi aldı. Sarri’nin ilk sezonu ve daha yarısı tamamlandı fakat Chelsea’yi Arsenal’e çevirmiş gibi görünüyor. Son 7-8 yıldır Arsenal deplasmanlarda sürekli büyük maçları kaybediyor ama bunu Chelsea için söyleyemezsiniz. Sarri ile Chelsea’de zayıf bir takıma benziyor. Marcos Alonso bu maç için çok kötüydü özellikle üç veya dört dakika içinde oyunu City lehine kolaylaştırdı” dedi.

Son haftalarda eleştirilere yoğun bir şekilde maruz kalan İtalyan teknik direktör Maurizio Sarri ise maç sonu Sky Sports’a önemli açıklamalarda bulundu.

Alınan ağır mağlubiyet sonrası kötü futbolu kabul ettiklerini belirten Sarri, bu oyunun ve alınan ağır skorun ardından geleceğinin sorgulanacağını bildiğini ifade etti.

Chelsea son 5 haftada 3 yenilgi aldı. Bu yenilgiler Arsenal, Bournemouth ve Manchester City’ye karşı geldi. Son 5 haftada alınan 3 mağlubiyette de Chelsea rakip fileleri sarsamadı ve kalesinde toplam 12 gol gördü