Carragher, “City, Messi ile yenilmez olmayacak”

Eski Liverpool kaptanı Jamie Carragher, Sky Sports’ta Lionel Messi’nin Manchester City’e potansiyel transferini değerlendirdi. Carragher, Messi’nin transferinin gerçekleşmesi durumunda Manchester City’nin güçleneceğini fakat yenilmez olamayacağını söyledi.

Barcelona ile ayrılık dedikoduları çıkan Lionel Messi için en güçlü aday Pep Guardiola yönetimindeki Manchester City olarak gözüküyor. Potansiyel transferi ve City’de nelerin değişeceğini yorumlayan Carragher, “Bu transfer Manchester City’yi daha güçlü yapar ama onları yenilmez yapmaz. Barcelona birkaç yıldır Şampiyonlar Ligi’ni kazanamadı. Finansal açıdan Liverpool’un bu duruma yakın bir yere gideceğini sanmıyorum, ayrıca Liverpool’un oynayış biçimi nedeniyle düşünmediğini biliyorum. Messi’yi Premier Lig’de görmek istiyorum, Manchester City forması altında bile olsa onu burada izlemek istiyorum. Messi, Guardiola’yı tanıyor ve onların futbolu onun için uygun gözüküyor. Messi hareket ederse gidebileceği sadece iki veya üç kulüp var. Bana göre sadece PSG ve City gibi görünüyor. Onu Premier Lig’de görmek istiyorum. Bu City’yi daha güçlü kılar, ancak onları yenilmez kılmaz. Birkaç yıldır Şampiyonlar Ligi’ni alamıyor. Bu en büyük açıklaması olabilir” dedi.

Bir başka Sky Sports yorumcusu olan eski Manchester United kaptanı Gary Neville da Messi’yi Premier Lig’de görmek istediğini belirtti. Neville, “Onun burada oynamasını istiyorum, kolay değil biliyorum fakat görmek istiyorum. Onu yakından izleyerek Premier Lig’de neler yapabileceğini öğrenmek istiyorum. Bence bu politika ve güç mücadelesi. Kariyerini Barcelona’da bitirmeyi artık düşünmüyor ve acı çekiyor. Taraftarların futbola dönüşü onunla olacaksa, bu gerçekten Premier Lig için inanılmaz olacak” ifadelerini kullandı.