Cantona: “Evet dostlarım, tekrar United’a imza attım”

Manchester United efsanesi Eric Cantona, taraftarlara kulüpte hissedar olma fırsatı sağlayan taraftar kampanyasına destek verdiğini ve kampanya için imza attığını duyurdu.

Manchester United Supporters Trust (MUST) tarafından, taraftarların kulübün önerdiği taraftar payı mülkiyet planının parçası olabilmeleri için kulübün küresel hayran kitlesine ulaşabilme niyetiyle “Sign for United” kampanyası başlatıldı. Taraftar grubu ayrıca, taraftarların kulüpte anlamlı bir sahiplik hissesi alabilmeleri ve kulübün nasıl yönetildiği konusunda söz sahibi olabilmeleri için yeterli sayıda hissenin satışa çıkarılmasını istedi. MUST Genel Müdürü Duncan Drasdo, kampanyanın başlatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi. Drasdo, “Bir kez daha Eric Cantona, United için liderlik ediyor ve biz United taraftarları olarak onun örneğini izlemeli ve “Sign for United” kampanyasına katılmalıyız. Kulübü bizden daha fazla kimse sevemez, bu yüzden sahiplenmenin merkezinde taraftarlar olmalı. Bu değişime doğru ilk adımı atma şansımız bu” dedi.

“United for United” lansmanının yanı sıra, MUST ayrıca hükümeti, “Futbolda Satın Alma Hakkı” kapsamında taraftarların kulüplerde hisse satın almalarına izin verilmesini de çağırdı. MUST, “Taraftar Liderliğindeki Futbol İncelemesi” adı altında yaptığı toplantıda, sahiplerin her yıl kulüp taraftarlarına sunulmak üzere yeni hisseler yaratmalarını ve taraftarların zaman içinde anlamlı bir hissedarlık kazanmalarını vurguladı. “Futbolda Satın Alma Hakkı” programından bahseden Drasdo, “Bir futbol kulübü kültürel ve toplumsal bir varlıktır ve bu varlıkları uzun vadede korumak için en iyi insanlar taraftarlardır. “Futbolda Satın Alma Hakkı” planımız kapsamında, taraftarlar zaman içinde anlamlı bir sahiplik hissesini büyütme fırsatını yakalayacak ve sevdikleri kulüplere yatırım yapmalarına olanak tanıyacak” diye konuştu.

Fransız isim Eric Cantona, kampayaya desteğini açıklayan ilk isim oldu ve yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Evet dostlarım, tekrar United’a imza attım.”

Kaynak: https://www.skysports.com